Kadınlar Günü'nde bayan voleybolcularımız

Aslında bugün kadınlarla ilgili bir şeyler yazmam gerekiyor. Gelen mesajlara bakınca futbola kilitleniyorum. Yine de bayan voleybolumuzu görmezden gelemeyeceğim. Şimdi de Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Voleybol Takımı...

Aslında bugün kadınlarla ilgili bir şeyler yazmam gerekiyor. Gelen mesajlara bakınca futbola kilitleniyorum. Yine de bayan voleybolumuzu görmezden gelemeyeceğim. Şimdi de Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Voleybol Takımı yeni bir başarıya imza attı. GEN-I Volley'yi Slovenya'da 3-1 mağlup ederek CEV Kupası'nda finale kaldı.

Bu başarı Eczacıbaşı, Fenerbahçe, Vakıfbank ve diğer köklü camiaların elde ettiklerinden daha ileri. Bursa İBB'den başlayıp Nilüfer Belediyesi'ne kadar bu tip başarılara imza atan ekiplerimizi de unutmayalım.

Kadın voleybolumuzun yükselen trendinin açılan "Voleybol Lisesi" ile başladığını hatırlamalıyız. Tüm spor dallarında olduğu gibi alt yapıya önem vermek sonuçta zaferleri yakalayan en önemli kurgudur. Buna önayak olanları da ayrıca kutluyorum. Darısı futbol öncelikle tüm spor dallarının başına diyorum.

Gölge Adam'ı kaybettik

Ertuğrul Akbay Hakk'a yürüdü. Onunla tanışmamız Başbakan Ecevit'in Bulgaristan ziyaretinde olmuştu. Daha sonra Turgut Özal'ın birkaç dış seyahatinde de birlikte olduk. Akbay, Gölge Adam'la başlayan şöhretini vefatına kadar sürdürmeyi başardı. Hatta merhum Özal, Akbay'a "Gölge Adam" diye hitap ederdi.

Bugün toprağa verilecek olan Ertuğrul Akbay'a rahmet, yakınları ve meslektaşlarına başsağlığı diliyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millî Takım üstüne... 24 Mart 2019 | 27 Okunma Çamur at izi kalsın her zaman tutmaz 23 Mart 2019 | 341 Okunma Futbolda da "Vira Bismillah" 22 Mart 2019 | 53 Okunma Vay hâlimize... 21 Mart 2019 | 280 Okunma Seçime çeyrek kala görünüm... 20 Mart 2019 | 629 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar