İnanmayın bunlara!

Herkesin "Anlaşma ümidi kalmadı" dediği gün ilginç bir konuşmaya tanık  oldum. Prof. Dr. Ahmet Kasım Han'ın ağzından şu cümle çıktı:"Bir  bakarsınız Trump -Bütün bunlara Obama...

Herkesin "Anlaşma ümidi kalmadı" dediği gün ilginç bir konuşmaya tanık  oldum. Prof. Dr. Ahmet Kasım Han'ın ağzından şu cümle çıktı:

"Bir  bakarsınız Trump -Bütün bunlara Obama sebep oldu- der ve PYD/YPG güçleri geri çeker"

Doğrusu o ortamda bu lafları ciddiye alan olmadı. Ne zaman ki ABD'nin müzakere heyeti Ankara'ya tekrar geldi, işler değişir gibi oldu.

Şartlarımızın neredeyse yüzde 90'ı kabul edildi. Burada tuhaf olan  sadece bu değildi, Pentagon'un Kuzey Suriye Raporu Kongre'ye teslim edildi. Bunda en dikkat çekici madde 100 bin kişilik garnizon devletin sayısının 10 bin kişi daha artırılması talebiydi. Bizim meşhur sözümüzdeki gibi; Bu ne perhiz, peki bu ne lahana turşusu..

Bazılarına 116 sayfalık Pentagon raporunun ilgili bölümünü okumalarını tavsiye ediyorum.

- Geleneksel yalancılık-

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yardım ve bağış iki ayrı şey mi?.. 08 Nisan 2020 | 36 Okunma Bir bu eksikti; kıskançlık virüsü 07 Nisan 2020 | 332 Okunma İş dünyasının işçisini doğraması 06 Nisan 2020 | 107 Okunma Ülkemizdeki ilk karantina 05 Nisan 2020 | 215 Okunma Saraya çağrılması gerekenler 04 Nisan 2020 | 899 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar