"Her şeyi bilen adam"

Aslında bu başlığı "Her şeyi çözen adam" diye de atabilirdim. 70'ini devirince, kişileri daha doğrusu politikacıları mukayesede epey malzeme buluyorsunuz.

Örneklemeye merhum Turgut Özal'dan başlayacağım. Dünyanın gelmiş geçmiş en önemli beyin cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil ile Özal'ın bir sohbetine tesadüfen tanık oldum. Özal aynen şunları söyledi; "Sevgili Hocam, beyin cerrahisinde yeni bir gelişmeyi öğrendim. Artık bu tip müdahalelerde burundan giriliyor." Yaşargil hafifçe tebessüm ettikten sonra cevap verdi; "Bunu ilk uygulayan benim. Yaklaşık üç yıl önce başladım." Turgut Bey bu defa sustu. Hafifçe kızardığı belli olmuştu.

Ve günümüzde

Özal'dan sonra böylesi uzmanlara(!) tanık oluyoruz.

Kim mi?

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Aklınıza gelen her alanda bilgi sahibi. Gerçek mesleğinin "ekonomistlik" olduğunu söylemeye başladı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"FETÖ'nün büyükbabası yeşil kuşak" 24 Ocak 2020 | 148 Okunma ​​​​​​​Putin'den "sürücü politikası" 23 Ocak 2020 | 98 Okunma ​​​​​​​Ali Koç, aynı anda iki kanalda 22 Ocak 2020 | 269 Okunma Beşiktaş'ın hali pür melali 21 Ocak 2020 | 121 Okunma ​​​​​​​Ecevitlerle anılarım 20 Ocak 2020 | 226 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar