Hedef, İran'ı yalnızlaştırmak

Öyle medya yöneticileri var ki, tın tın. Kendi anayasalarını dahi okuduklarını sanmıyorum. Bunların Amerikan yasalarını bildiklerine de inanmıyorum. Her ağızlarını açtıklarında Temsilciler meclisi...

Öyle medya yöneticileri var ki, tın tın. Kendi anayasalarını dahi okuduklarını sanmıyorum. Bunların Amerikan yasalarını bildiklerine de inanmıyorum. Her ağızlarını açtıklarında Temsilciler meclisi ve Senato'nun yetkilerinden bihaber oldukları ortaya çıkıyor. Yaptıkları konuşmalara kulak verince cehaleti daha iyi gözlemliyorsunuz.

Peki bunlar nasıl yayın yönetmeni ya da diğer önemli görevlere gelebiliyorlar. Çoğu anchormanler da farksız.

NTV'nin Yakın Plan'ında iki ayrı bölüm vardı. Pentagon'un "Türkiye'yi F-35 programından çıkardık" açıklamasını dahi okuyamadılar. Belki de kabullenmek istemediler. Prof. Mithat Baydur'un doğruları dile getirişine dahi itiraz ettiler. Ne zaman ki bunların arasına kanalın dış haberler müdürü Ahmet Yeşiltepe katıldı, pozisyon değişti. Yeşiltepe gayet anlaşılır şekilde "F-35 programından atıldık" dedi.

Tezgâh

Kimileri de hâlâ Beyaz Saray'ın göz boyama açıklamalarından bir şeyler umdu. ABD Savunma Bakanlığı "Size teslim ettiğimiz F-35'leri dahi alıp götüremeyeceksiniz" diyor. Bunu bile taahhüt edilen 100 uçaktan sonrasına yorumlayanları izledik. Bunlara neyi anlatacaksınız.

Pentagon'un hazırlıkları çok açık. Bizim gibi projeye ilk andan itibaren katılan Hollanda ve Danimarka'dan onay alındığı açıkça belli. Şimdi medyamıza yeni malzeme çıktı "bizi sattılar." En çok merak ettiğim, bu kadar sığ insanlar ne zaman bir araya getirildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir Anıt İsim: Orhan Ayhan 24 Ağustos 2019 | 89 Okunma Militan sayısı 7-8 bin mi? 23 Ağustos 2019 | 296 Okunma Yargı kararı... 22 Ağustos 2019 | 202 Okunma Putin gerçek yüzünü gösterdi 21 Ağustos 2019 | 1.234 Okunma Kayyum atamaları devam edecek 20 Ağustos 2019 | 1.123 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar