Futboldan başka spor bilmeyenler

Bugün, geçen hafta aramızdan ayrılan İzmir'in önemli bir isminden, Nevzat Güzelırmak'dan bahsedeceğim.

Bugün, geçen hafta aramızdan ayrılan İzmir'in önemli bir isminden, Nevzat Güzelırmak'dan bahsedeceğim. Bu da Orhan Ayhan'ın hatırlatışıyla olacak:

"İtalya'da özel maça çıkıyoruz. Davetli spikerleri soyunma odalarına götürüyorlar. Soyunma odasına indim. Gencecik bir spiker olmama rağmen hesap sordum. Niye Ali'yi oynatıyorsunuz? Bana cevap olarak 'başkan öyle istedi' denildi. Yani Orhan Şeref Apak. İtalyanlara özel bir tanıtım bu.  Maç sonunda tek kelimeyle perişan olduk. Bol bol gol yedik."

Gerçek efsane

Göztepe pek çok süper starın yetiştiği bir kulüptür. Bu takım geçmiş günlerde en değerli isimlerinden birini kaybetti. Sözünü ettiğim, eskiden gecekondu semti olan Yamanlar'da doğmuş biriydi; Nevzat Güzelırmak. Yamanlar şimdilerin koca kenti oldu. Nevzat ne zaman ki Namık Kemal Lisesi'ne kaydoldu, her şey değişti. Bir bakıma kaderi değişti diyebiliriz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 51 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 249 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 226 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 68 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 120 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar