Farklı gözle Ramazan

İlk teravih bu gece. Sahura kalkılıp niyetlenilecek. Yarın Ramazan başlıyor. Sizi bilmem ama bana ilginç gelen bir gözlemimi yazacağım. Türkiye'nin en ünlü duvar takvimlerinden birine baktım ve şaşırdım....

"Dünya ton balığı günü" vardı. Ancak ramazan başlıyor diye tek kelime yoktu. Neyse ki 6 Mayıs Pazartesi günlü yaprağında "Ramazan başladı"ya yer vermişlerdi.

Hani bir laf vardır; "Din iman bir mintan." Bu takvimin çoktan öbür tarafa göç eden kurucusunu da camide hiç gören olmamıştı.

AYDIN BOYSAN'DAN

İslamiyet'in mübarek ayı geldi mi önce ağabeyim Aydın Boysan'ı hatırlarım. Ramazan fıkralarının tamamına yakını Bektaşilerle ilgiliydi. Binlercesini bilirdi. Tıpkı Cenk Koray'ın yenilerini bulup anlatması gibi özeldiler. Bunların en güzellerini yayımlamak mümkün değil. Tamamı belden aşağıya. Suya sabuna dokunmayanlarla idare edeceğiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YENİÇAĞ'ı kaynak gösterse yeterdi... 14 Kasım 2019 | 14 Okunma Adam ajan, evi İstasyon 13 Kasım 2019 | 1.308 Okunma ​​​​​​​Siyasetin Var Odası 12 Kasım 2019 | 96 Okunma ​​​​​​​Ata'nın ikametgâhı ve 11 milyon ağaç... 11 Kasım 2019 | 312 Okunma ​​​​​​​Ata'mızı minnet ve özlemle anıyoruz 10 Kasım 2019 | 104 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar