Emekli bu defa perişan edildi

Küçülse, değer kaybetse de "Bayram 1000 liraları" emeklinin kocaman yarasına bir pansuman. Eski tabirle "üç otuz para" ile koca ayı geçirmeye çalışanlar,"Buna da şükür, hiç yoktan iyidir"le biraz...

Küçülse, değer kaybetse de "Bayram 1000 liraları" emeklinin kocaman yarasına bir pansuman. Eski tabirle "üç otuz para" ile koca ayı geçirmeye çalışanlar,"Buna da şükür, hiç yoktan iyidir"le biraz nemalanıyorlar.

Ramazan ya da şeker, adına ne derseniz deyin geçen bayram para dağıtımındaki organizasyon mükemmeldi.

Hem 1000 liralar, hem de emekli maaşları ilan edilen günde birlikte verildi. Bu kez aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Hatta, ikramiyelerle maaşların ödemesi ayrıldı. Üç gün önceye kadar zamanı bile belli değildi. Yaşlı insanlar o uzun kuyruklara 2-3 defa girmek durumunda kaldılar. Buna, mecbur bırakıldılar demek mümkün.

Adını vermeyeceğim Devlet Bankasının ATM'si bozulan bir şubesinde kavgaya üzülerek şahit oldum. Bastonların kullanıldığını gördüm.

Hesap sorulsun

Bu defa niye böyle oldu. Bunun üstüne gidilmeli . Millî Eğitim Bakanı'nın sınavlardaki yanlışlıkla ilgili olarak yaptığı görevden almaları bu rezalette de bekliyoruz. Böylece popolarını partiye dayadıklarını zannedip "Üç dönüm bostan, yan gel yat Osman" kafasındakilere bir yerde mesaj olur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstek üzerine futbol yazısı 23 Şubat 2019 | 32 Okunma "Spor yaz Burhan!" 22 Şubat 2019 | 72 Okunma Mersin'deki tezgâh... 21 Şubat 2019 | 650 Okunma 19 Mayıs'ın 100. yılı için 20 Şubat 2019 | 62 Okunma Askerlik bütçenin gelir kapısı mı? 19 Şubat 2019 | 206 Okunma
TÜM YAZILARI