Efsaneye veda

TRT Spor'da "Hedef Süper Lig"i genelde kaçırmamaya gayret ederim. Cüneyt Ersan kardeşimle geçmişimiz en az 20 yılı buluyor. Hayri Ülgen'le de yaklaşık ona yakındır. Ülgen'in oğlu da benim takımımdan. Bu...

TRT Spor'da "Hedef Süper Lig"i genelde kaçırmamaya gayret ederim. Cüneyt Ersan kardeşimle geçmişimiz en az 20 yılı buluyor. Hayri Ülgen'le de yaklaşık ona yakındır. Ülgen'in oğlu da benim takımımdan. Bu ikiliye şimdilerde üçüncü isim olarak Deniz Kolgu katıldı. Her hafta programı birlikte yapıyorlar.

Bu hafta konu küme düşen Eskişehirspor olunca programa sürpriz bir konuk dahil edilmişti. Orhan Ayhan, kuruluşundan Süper Lig yolculuğuna kadar Eskişehirspor'la ilgili hatıralarını paylaştı. Hatta, ilk naklen futbol maç anlatımını Eskişehir'den yaptığını açıklayıp arşivinden çok özel fotoğrafları ekrana getirdi. Briket kulübeler içinden gerçekleştirdiği yayının görüntülerini ilk defa seyrettiğimi de belirtmiş olayım.

Babalar ve oğulları

Bu arada Orhan Ayhan, Eskişehir'de yaşayıp kendisine anlattığım bir anektodu da programa taşıdı.

Haliç'ten Eskişehirspor'a transfer olan kaleci Hakkı Aygün'ü ziyarete gitmiştim. Antreman sahasında 16-17 yaşmlarında topu ayağında dahi sektirmeyi berecemeyen bir genç dikkatimi çekti. Teknik Direktör Abdullah Gegiç de ona baktığımı farkedince yanıma gelip elini omzuma atarak aynen şunları söyledi:

"Bazen alimden zalim, bazen de zalimden alim çıkar"

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Korona yetmedi PFAPA kapıda 07 Temmuz 2020 | 253 Okunma Bu kafa daha çok fabrika patlatır... 06 Temmuz 2020 | 229 Okunma TRT ekranından gazetecilik dersi 05 Temmuz 2020 | 1.756 Okunma Koronalı hayat için yeni uyarılar 04 Temmuz 2020 | 123 Okunma Lanet olsun bu iblislere.. 03 Temmuz 2020 | 482 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar