Efsaneye veda

TRT Spor'da "Hedef Süper Lig"i genelde kaçırmamaya gayret ederim. Cüneyt Ersan kardeşimle geçmişimiz en az 20 yılı buluyor. Hayri Ülgen'le de yaklaşık ona yakındır. Ülgen'in oğlu da benim takımımdan. Bu...

TRT Spor'da "Hedef Süper Lig"i genelde kaçırmamaya gayret ederim. Cüneyt Ersan kardeşimle geçmişimiz en az 20 yılı buluyor. Hayri Ülgen'le de yaklaşık ona yakındır. Ülgen'in oğlu da benim takımımdan. Bu ikiliye şimdilerde üçüncü isim olarak Deniz Kolgu katıldı. Her hafta programı birlikte yapıyorlar.

Bu hafta konu küme düşen Eskişehirspor olunca programa sürpriz bir konuk dahil edilmişti. Orhan Ayhan, kuruluşundan Süper Lig yolculuğuna kadar Eskişehirspor'la ilgili hatıralarını paylaştı. Hatta, ilk naklen futbol maç anlatımını Eskişehir'den yaptığını açıklayıp arşivinden çok özel fotoğrafları ekrana getirdi. Briket kulübeler içinden gerçekleştirdiği yayının görüntülerini ilk defa seyrettiğimi de belirtmiş olayım.

Babalar ve oğulları

Bu arada Orhan Ayhan, Eskişehir'de yaşayıp kendisine anlattığım bir anektodu da programa taşıdı.

Haliç'ten Eskişehirspor'a transfer olan kaleci Hakkı Aygün'ü ziyarete gitmiştim. Antreman sahasında 16-17 yaşmlarında topu ayağında dahi sektirmeyi berecemeyen bir genç dikkatimi çekti. Teknik Direktör Abdullah Gegiç de ona baktığımı farkedince yanıma gelip elini omzuma atarak aynen şunları söyledi:

"Bazen alimden zalim, bazen de zalimden alim çıkar"

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 125 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 296 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 256 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 96 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar