​​​​​​​Ecevitlerle anılarım

Rahşan-Bülent Ecevit çiftiyle epey hatıram var. Siyaset sahnesine adım atışlarından öncekiler de mevcut. Rahşan Hanım'ın Bülent Bey'den 3,5 yaş büyük olduğunu Altemur Kılıç'tan öğrenmiştim. Pek çok bilinmeyeni o anlatmıştı. Hatta Altemur Ağabey bunların çöpçatanlığını yaptığını da söylemişti.

Çoluk çocuksuz bu kalabalık ailenin! diğer fertlerini bilmeyen yok; kediler. Zaman zaman da güvercinler öncelikli tüm hayvanlar.

Seçim gezileri

Ecevitlerle yollara düşmek pek renkli olmazdı. Karaoğlan'ın hayatı kızarmış ekmek ve çayla geçmiştir. Biraz da beyaz peynir.

12 Eylül darbesinden sonra toparlanmaları çok uzun sürdü. Bir ara Oran'daki evlerinin aidatını ödeyemez hâle düştüler.

Dr. Hilmi Bengi kardeşim -Sonradan AA Genel Müdürü oldu- o vahim durumu bana intikal ettirdiğinde Yankı dergisinde görev verdim. Yolladığım çeklerle biraz rahatlamasını sağladım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Tarih boyunca moda tutkusu 23 Şubat 2020 | 59 Okunma Türkiye'nin çıban başları 22 Şubat 2020 | 252 Okunma CHP'nin İş Bankası hisseleri ve Ak Parti'nin beyhude çabası 21 Şubat 2020 | 456 Okunma "Kasaptaki ete soğan doğranmaz" 20 Şubat 2020 | 683 Okunma ​​​​​​​FETÖ'yü tanıdığım gün 19 Şubat 2020 | 751 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar