Düğmeye basıldı

İlginç bir ülkeyiz. Ak Parti muhalifleri bile çok değişik değerlendiriliyor. Mesela Ali Babacan taraftarı daha fazla. Sebep olarak farklı bir görüş öne sürülüyor. Selman Öğüt'e göre sebep...

İlginç bir ülkeyiz. Ak Parti muhalifleri bile çok değişik değerlendiriliyor. Mesela Ali Babacan taraftarı daha fazla. Sebep olarak farklı bir görüş öne sürülüyor. Selman Öğüt'e göre sebep "çünkü konuşmuyor." Bu hızlı iktidar yanlısı doçente çok eskilerden bir hatırlatma yapmak istiyorum. 27 Mayıs Darbesi'nden sonra Menderes hükümetinin İç İşleri Bakanı Namık Gedik emniyetin dördüncü katından atlayarak intihar etmişti.

Demokrasiye dönüş günlerinde, meydanlara Namık Gedik'in eşi Melahat Gedik çıkarıldı. O da konuşmayı sevmeyenlerdendi. Eskişehir'deki bir mitingde "Söyle, söyle" diye bağıranlara şu karşılığı verdi; "Gözlerime bakın ne söyleyeceğimi anlarsınız."

Burada yakın dönem politikacılardan Mesut Yılmaz, o kadar olmasa da susarak konuşanlardandır. Hatta bu şekilde seçim kazandığı iddia edilir.

Ve nihayet

Ak Parti yönetimi sonunda patladı. Ahmet Davutoğlu ve ekibinden bazı isimler disiplin kuruluna sevk edildi.

İhracı istenenler arasında üç eski milletvekili var; "Abdullah Başçı, Selçuk Özdağ ve Ayhan Sefer Üstün." Eski İstanbul ve Ankara il başkanları Selim Temurci ile Nedim Yamalı da yollanacaklar listesinde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TFF Başkanı cevap ver... 19 Eylül 2019 | 328 Okunma Cenevre biletleri tamam gibi... 18 Eylül 2019 | 192 Okunma Af/İdam; aklın yolu bir 17 Eylül 2019 | 402 Okunma Bir türlü konduramadılar 16 Eylül 2019 | 398 Okunma Eski İstanbul lezzetleri 15 Eylül 2019 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar