Dikkatli olun kaçabilir!..

Uluslararası uyuşturu ticaretiyle adı anılan Nejat Daş'ın isminin 28 yıl sonra yeniden vitrine çıkmış olduğunu gördük. 9 ülke ve 11 şehirde yürütülen operasyon başarıyla...

Uluslararası uyuşturu ticaretiyle adı anılan Nejat Daş'ın isminin 28 yıl sonra yeniden vitrine çıkmış olduğunu gördük. 9 ülke ve 11 şehirde yürütülen operasyon başarıyla gerçekleştirildi. Elebaşı da özel uçakla Ankara'ya getirildi. Yerli Escobar Nejat'ın parası çok ve uluslararası bağlantıları üst seviyede. Afganistan'dan uyuşturucu doldurduğu Lucky-S ve Kısmetim-1 isimli gemileri, yakalanacağını anladığı an batırmakla ünlü bir baron karşımızda. Çetin Gören de diğer Türk patron.

Şimdi daha önemli

Yakalamakla bitmiyor, bundan sonrası çok daha önem arzediyor. Çünkü bunların Türkiye'den ve Hollanda'daki cezaevinden kaçışları hala akıllarda. Daş'ın daha yakalanmadan, ele geçtiği an nasıl kaçacağının plan ve hesaplarını yaptığı kesindir. Bunu göz önünde bulundurarak şimdiden özel tedbirler düşünülmesi şart. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu muhteşem operasyonun selametle sonuçlandırılması için sanırım gerekli tedbirleri almaya başlamıştır. Kolay değil, tam 9 ülke sözkonusu. "Bataklık" adını verdiği operasyonu devam ettirmek, en azından sonrasını berbat etmemek onun elinde.

***

İsrail 2. dalga ile boğuşuyor

Şimdilerde Golan Tepeleri'nin suları bile unutuldu. İsrail'in bugünlerde en büyük derdi korona virüs salgını. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan İsrail'de bütün tedbirlerin kaldırıldığını söyledi. Herşey bir anda tersine döndü. Vaziyet bu ülkede oldukça vahim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 125 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 293 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 256 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 94 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar