Çıkarma gemimizin olmadığı günler...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde ne kadar araç, gereç varsa hepsini Suriye sınırına yığdık. Arada içeri girip, şeref turları bile attık. Uçaklarımız da bunlara katıldı. Sadece...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde ne kadar araç, gereç varsa hepsini Suriye sınırına yığdık. Arada içeri girip, şeref turları bile attık. Uçaklarımız da bunlara katıldı. Sadece, bölgede deniz olmadığından gemilerimizi götüremedik. Plan program hazır.

Düğmeye basmak an meselesi. Kıbrıs Harekâtı öncesindeki gibi devamlı aynı şarkıyı söylüyoruz "Bir gece ansızın gelebiliriz." İşte burada takıldığım yerlerden biri "gündüz de gelebiliriz."

Asıl amaçları

Gelelim Pentagon'un ayak oyunlarına. Oluşturduğu PKK kökenli gücü öyle bir hale getirdi ki, hedefi de buydu. Binlerce TIR dolusu silah aktarıldı. Taaa Amerika'dan beton koruyucular bile taşındı. Irak'ı birbirine sokup, hatta babasının malı gibi kullandı.

Son numaraları ise PYD/YPG saflarına birkaç bin Arap'ı dahil etmek oldu. Şimdi de bu maaşlı Arapları Türk Ordusunun karşısına mevzilendirdiler. PKK kökenliler de olası harekât alanının dışına çıkarıldı.

Eski palavralar

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Tel Abyad hatırası" 15 Ekim 2019 | 174 Okunma "Gazetecilik yan gelip yatma mesleği değildir" 14 Ekim 2019 | 151 Okunma Nerede eski balıklar 13 Ekim 2019 | 214 Okunma Tavşan avlamak için, çalı taşlamak 12 Ekim 2019 | 190 Okunma Bozulan moraller ve Cüneyt Özdemir'e hediye edilen kalem 11 Ekim 2019 | 620 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar