CHP'de herkes kaybetti

Velev ki, yeterli sayıda delegeden imza toplanamadı. Hadi, geçerli ya da geçersiz sayım "elçabukluğu" ile tespit edildi. Eğer, bilirkişinin tamamı yönetimden yana olsa da, olağanüstü kurultay için gerekli oy 625...

Velev ki, yeterli sayıda delegeden imza toplanamadı. Hadi, geçerli ya da geçersiz sayım "elçabukluğu" ile tespit edildi. Eğer, bilirkişinin tamamı yönetimden yana olsa da, olağanüstü kurultay için gerekli oy 625 değil de 569 olmuşsa, yine de ortada bir isyan var.

29 Mart'taki yerel kapışmaya çoktan hazırlanması gerekenler hâlâ birbirlerini yiyorlar. Görünen o ki, içlerinden bir kesim -mevcut yönetim- ateşkes ilan etmeden bu savaş bitmeyecektir. Üstünde mutabakata varılacak "süreli anlaşma" da meseleyi çözmez.

Aklımıza takılan, Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin nasıl derlenip toparlanabileceği. O partinin, bu partinin eskileri ile yama başarı getirmez.

Hele bugün-yarın yönetimde yapılacak birkaç değişiklikle kimsenin gözünü boyayamazsınız.

Ana muhalefetin, yıllar öncesinin Mustafa Timisi başkanlığındaki partiye dönüştüğü artık inkar edilemez.

Kaybeden, kaybedene

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 128 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 298 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 256 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 98 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar