Cenevre biletleri tamam gibi...

Ankara'daki Üçlü Zirve'den ümitlendim. Putin son anda kıvırmazsa Cenevre'den yeni Suriye Anayasası çıkar. Bu da, bütün dünyanın kabulleneceği yeni yönetim şeklinin tescili demektir.Bizim açımızdan...

Ankara'daki Üçlü Zirve'den ümitlendim. Putin son anda kıvırmazsa Cenevre'den yeni Suriye Anayasası çıkar. Bu da, bütün dünyanın kabulleneceği yeni yönetim şeklinin tescili demektir.

Bizim açımızdan en zor kabul "Beşar Esad'ın iş başında kalması." O Şam'da oturdukça, Putin Kremlin'de bulundukça arada problemlerin çıkması mutlak.

İran faktörü

Gözlemlediğim kadarıyla, her türlü ambargo ve baskıya rağmen taş gibi duran ülke İran. "Yıkılmadım, ayaktayım" sözleri sanki Tahran yönetimi için yazılmış.

ABD yönetiminin İsrail talimatlı baskılarını sallamıyorlar. Her şeyden önemlisi, Pentagon'un tezgâhlarına anında karşılık veriyorlar.

Trump'ın "dünyayı kafalarına yıkacağım" söylevlerinden sonra geldiği noktaya iyi bakın. ABD başkanının şimdilerde "Şartım, şurtum yok. Gel görüşelim dediği" Ruhani'nin verdiği karşılıklar herkesin gözü önünde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Söz, işten çıkaranların 09 Nisan 2020 | 221 Okunma Yardım ve bağış iki ayrı şey mi?.. 08 Nisan 2020 | 189 Okunma Bir bu eksikti; kıskançlık virüsü 07 Nisan 2020 | 333 Okunma İş dünyasının işçisini doğraması 06 Nisan 2020 | 107 Okunma Ülkemizdeki ilk karantina 05 Nisan 2020 | 215 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar