Cenevre biletleri tamam gibi...

Ankara'daki Üçlü Zirve'den ümitlendim. Putin son anda kıvırmazsa Cenevre'den yeni Suriye Anayasası çıkar. Bu da, bütün dünyanın kabulleneceği yeni yönetim şeklinin tescili demektir.Bizim açımızdan...

Ankara'daki Üçlü Zirve'den ümitlendim. Putin son anda kıvırmazsa Cenevre'den yeni Suriye Anayasası çıkar. Bu da, bütün dünyanın kabulleneceği yeni yönetim şeklinin tescili demektir.

Bizim açımızdan en zor kabul "Beşar Esad'ın iş başında kalması." O Şam'da oturdukça, Putin Kremlin'de bulundukça arada problemlerin çıkması mutlak.

İran faktörü

Gözlemlediğim kadarıyla, her türlü ambargo ve baskıya rağmen taş gibi duran ülke İran. "Yıkılmadım, ayaktayım" sözleri sanki Tahran yönetimi için yazılmış.

ABD yönetiminin İsrail talimatlı baskılarını sallamıyorlar. Her şeyden önemlisi, Pentagon'un tezgâhlarına anında karşılık veriyorlar.

Trump'ın "dünyayı kafalarına yıkacağım" söylevlerinden sonra geldiği noktaya iyi bakın. ABD başkanının şimdilerde "Şartım, şurtum yok. Gel görüşelim dediği" Ruhani'nin verdiği karşılıklar herkesin gözü önünde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​"Bilinçli Muğlaklık" 23 Ekim 2019 | 50 Okunma Beşiktaş'ta seçimi Orman kaybetti 22 Ekim 2019 | 344 Okunma Bölücüye asla güvenmem 21 Ekim 2019 | 115 Okunma ​​​​​​​"Metreli ve kotalı balıkçılık" 20 Ekim 2019 | 93 Okunma Ayin Yöneten Başkan Yardımcısı... 19 Ekim 2019 | 157 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar