​​​​​​​"Bilinçli Muğlaklık"

Türk hariciyesinin temel taşlarındandır Onur Öymen. Bizim gibi 70'ini çoktan devirmişler onun gibi 80'likleri iyi tanır. Emeklilikten sonra politikaya soyunan Öymen ailesinin gözbebeği. Bir dönem CHP'den milletvekilliği de...

Türk hariciyesinin temel taşlarındandır Onur Öymen. Bizim gibi 70'ini çoktan devirmişler onun gibi 80'likleri iyi tanır. Emeklilikten sonra politikaya soyunan Öymen ailesinin gözbebeği. Bir dönem CHP'den milletvekilliği de yaptı.

En büyük zenginliklerinden biri, büyükelçilik yıllarında tanık oldukları. Bunların sonucunda elde ettiği tecrübeyi paylaşmayı seviyor. "Gelecek okuma"yı iyi başarıyor.

Ön görüleri içinde yanılgı payı yok. Tarafsız Bölge'de izlediğimiz Onur Öymen için "şov yaptı" diyebilirim.

Dikkat şart

ABD ve Rusya'ya asla güvenilmeyeceğini örneklerle anlattı. Her iki devlet başkanıyla politika yapmanın zorluklarını aktardı. "Çok dikkatli olmalıyız"ın altını kalın çizgilerle çizdi.

Hele Moskova yönetiminin Esad'dan asla vaz geçmeyeceğinin sebeplerini teker teker sıraladı. Dün sona eren ateşkes mutabakatının geleceğini okurken kullandığı bir tanımlama hayli ilgi topladı; "Bilinçli Muğlaklık." Bunu şöyle izah etti:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​"Bunları milletin sırtından indirin" 20 Kasım 2019 | 316 Okunma ​​​​​​​Tutulmayan sözler... 19 Kasım 2019 | 365 Okunma TRT Müzik 10 yaşında 18 Kasım 2019 | 56 Okunma Maaş Duası... 17 Kasım 2019 | 131 Okunma Futbol biraz da birikim ister 16 Kasım 2019 | 108 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar