Bankalar emlak zengini oldu

Zaman zaman gazetelerde ilanlara rastlıyoruz; "Satılık gayrimenkul". Bunları yayımlatan bankalar. "Filan yerde, filan sokakta" diye sıralanıyorlar. Birileri çıkıp bu "haraç mezat"ların hikâyesini araştırsa. Pek...

Zaman zaman gazetelerde ilanlara rastlıyoruz; "Satılık gayrimenkul". Bunları yayımlatan bankalar. "Filan yerde, filan sokakta" diye sıralanıyorlar. Birileri çıkıp bu "haraç mezat"ların hikâyesini araştırsa. Pek çok dramla karşılaşacaklar.

Çoğu vatandaşın aldığı kredileri ödeyememesinin sonucu. Ticaret yapacağım ya da müessesemi devam ettireceğim diye bankaya başvuruyorlar. Neticede evlerinden ve arsalarından oluyorlar.

Finans kuruluşlarını emlak zengini hâline getiren (arabalar da var) işte bu çarpık düzen. Bu işler intiharlara da sebep oluyor.

Dikili ağacı olmayıp da, damlara, çatılara çıkıp "Ben battım. İntihar edeceğim." diye bağıranlar ayrı kategori. İçlerinde çocuklarının gırtlağına bıçak dayayanlar bile var. Bunlar görsel ve yazılı medyaya daha kolay malzeme oluyorlar.

Şu andaki resmî rakamlara göre, satılacak gayrimenkul sayısı 16 bini aştı. Araçların toplamı ise 30 bin civarında.

Filler gibi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çamur at izi kalsın her zaman tutmaz 23 Mart 2019 | 99 Okunma Futbolda da "Vira Bismillah" 22 Mart 2019 | 50 Okunma Vay hâlimize... 21 Mart 2019 | 280 Okunma Seçime çeyrek kala görünüm... 20 Mart 2019 | 629 Okunma Hakemler kötü de ya yorumcular! 19 Mart 2019 | 116 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar