Bahçeli'nin "Özel Mahkemesi"

MHP Genel Başkanı'nın son dönem çıkışları ilginç hale geldi. Hele Kılıçdaroğlu'na tehditleri yenilir yutulur değil. Örneğin "Onun için komisyon kurduk" diyebiliyor.Sormak istiyorum; "Böyle bir...

MHP Genel Başkanı'nın son dönem çıkışları ilginç hale geldi. Hele Kılıçdaroğlu'na tehditleri yenilir yutulur değil. Örneğin "Onun için komisyon kurduk" diyebiliyor.

Sormak istiyorum; "Böyle bir oluşumu gerçekleştirmeye hakkı var mı?" İkinci sorum da, hangi kanunlara dayanarak uygulayacak?

Mevcut ana ve baba yasaların hiçbiri Bahçeli'nin teşebbüsüne cevaz vermiyor. Yani yapmaya çalıştığı iş yasadışı.

Destekçiler

Devlet Bey'in hık deyicileri ne kadar destek atarlarsa atsınlar, hiçbir sonuç elde edilemez. Hiçbir temele dayanmadan çıkıp "dokunulmazlığın kaldırılması yolu açıldı" diye nasıl konuşulabiliyor. Ekrana telefonla bağlanan Semih Yalçın büyük yanlışı tevil ederek herkesi şaşırttı. "Bizim yargı yetkimiz yok" dedi. Ardından liderini mahcup etmemek için ilave etti; "Gidişat kötüydü, sadece tedbir aldık."

Hoş bu da eksik ya, hiç olmazsa geriye dönüş açık bırakıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ermenistan'ı azdıranlar var 29 Eylül 2020 | 57 Okunma Moskova'dan "izin kağıdı" 28 Eylül 2020 | 737 Okunma Günde 5 ekmek alan ne yapsın?.. 27 Eylül 2020 | 199 Okunma Cevap verirken kendini imha etti 25 Eylül 2020 | 2.982 Okunma İç ve dış siyasette hareketli günler 24 Eylül 2020 | 293 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar