​​​​​​​Ata'mızı minnet ve özlemle anıyoruz

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü kaybedeli tam 81 yıl oldu. Onu bitmeyen özlemle hatırlıyoruz. Çünkü o sadece bir devlet kurmakla kalmadı. Bu ülkenin vatandaşlarının çağdaş bireyler...

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü kaybedeli tam 81 yıl oldu. Onu bitmeyen özlemle hatırlıyoruz. Çünkü o sadece bir devlet kurmakla kalmadı. Bu ülkenin vatandaşlarının çağdaş bireyler olmasını da sağladı. Bunlardan yepyeni bir toplum meydana getirdi.

Bilimden sanata, pek çok alanda Türk insanının çağdaş dünya seviyesine ulaşmasına zemin hazırladı.

Yabancı egemenliğine karşı müthiş bir mücadele başlattı. Tüm mazlum milletlere esin kaynağı da oldu. Kurtuluş mücadelesi tamamlandığında savaştığı ülkelerden bilim adamlarını çağırdı. Türk gençlerinin eğitiminde faydalandı.

Öncü lider

Bu konuda ne korktu ne çekindi. Hiçbir zaman kalıpların, tutucu düşüncelerin basmakalıp formüllerin insanı olmadı. Hep yeninin, güzelin, gerekli olanın peşindeydi. İşte bu yüzden bütün dünyanın saydığı biri haline geldi. Sözleri dinlenir, güven duyulan biri oldu.

Hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz. Tek rahatsızlığım 10 Kasım'a iki gün kala Cuma hutbelerinde isminin geçirilmemesiydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kim bunlar? 23 Kasım 2019 | 12 Okunma "Beştepe'deki Hayalet" 22 Kasım 2019 | 448 Okunma ​​​​​​​Canlı yayında Atatürk'e hakaret 21 Kasım 2019 | 560 Okunma ​​​​​​​"Bunları milletin sırtından indirin" 20 Kasım 2019 | 358 Okunma ​​​​​​​Tutulmayan sözler... 19 Kasım 2019 | 408 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar