ABD-Rusya anlaşması

Futbola boğulduğumuz günde tek ciddi tartışma CNNTürk'teydi. Semiha Şahin'in ilk kez yöettiği Gündem Özel'de üç güvenlik uzmanı vardı. Bir de emekli büyükelçi Uluç Özülker. En...

Futbola boğulduğumuz günde tek ciddi tartışma CNNTürk'teydi. Semiha Şahin'in ilk kez yöettiği Gündem Özel'de üç güvenlik uzmanı vardı. Bir de emekli büyükelçi Uluç Özülker. En başarılı tartışmacı yine oydu.

Genel kanı, ABD'nin Suriye'de kalıcı olduğu. Sonucunda Pentagon'un PYD/YPG desteğinden vazgeçmeyeceği gerçeği.

-Ayağa basılmayacak-

ABD sözcüleri sıkça telaffuza başladıkları "Suriye'nin Kuzey ve Doğu yönetimi"ne dikkat çekildi. Ardından ilave edildi; "ABD ve Rusya birbirlerinin ayaklarına basmama konusunda anlaştı".

Pentagon'un 27. hava üssünü Resulayn'da yapmaya başlaması ilginç değil mi? Sözü geçen yer bizim harekatın muhtemel başlangıç noktasını tıkıyor.

Bu konuda Moskova ile mutabakat sağlandığı kesin. Bu arada Rus Dışişleri bakanlığı Sözcüsü Zaharova'nın yeni açıklaması daha da ilginç, "Türkiye terör operasyonları için de Şam'ın onayını almak zorundadır. Burada egemen bir ülke söz konusu olduğu ortadadır."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Varsa yoksa transfer ve saçmalayanlar... 13 Ağustos 2020 | 91 Okunma Akdeniz'deki haklar için eller tetikte... 12 Ağustos 2020 | 289 Okunma Korona gaza bastı bazıları hâlâ uykuda 11 Ağustos 2020 | 206 Okunma Gündemi okuyamazsan kimse de seni okumaz 10 Ağustos 2020 | 195 Okunma Herkes futbol o, güreş yazdı 09 Ağustos 2020 | 207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar