3. cephe siyasete hareket getirir

Umumiyetle olası seçim tahminlerimi iki kişiyle paylaşırım: İlki, haftanın 6 günü görüştüğüm Ahmet Yabuloğlu, diğeri ise ona nazaran  daha az sıklıkla görüştüğüm...

Umumiyetle olası seçim tahminlerimi iki kişiyle paylaşırım:

İlki, haftanın 6 günü görüştüğüm Ahmet Yabuloğlu, diğeri ise ona nazaran  daha az sıklıkla görüştüğüm meslekdaşım ve İstanbul eski Milletvekili Nazif Okumuş... Genel kanaatimi sizinle de paylaşayım. Gelecek seçimlerde yapıldığı takdirde Meral Akşener, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun oluşturacağı muhtemel bir koalisyonun Türk siyasetinde dengeleri değiştireceğini düşünüyorum.

Millet çağırıyor

İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı'nı başarıyla tamamladı. Katılan 1289 delegenin tamamının oyuyla Meral Akşener'in güven tazeleyip yeniden Genel Başkan seçilmesi önemliydi. Akşener, bağırıp çağırmadan ülke meselelerini gündeme getirip, iktidara geldiklerinde bunların üstesinden nasıl geleceklerini çok net biçimde anlatıp dikkatlerin İYİ Parti üzerinde odaklanmasını başardı. İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlementer sistem vurgusu, bunun Akşener için cumhurbaşkanlığından daha öncelikli bir mesele olduğunu da ortaya koydu.

Temel Bey'e dikkat

Ayırmak istemiyorum, şu anda en başarılı muhalefet yapanlardan biri de Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu. Maşallah, "ateş" gibi..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Maçlar seyircisiz olsa da heyecanlı 21 Ekim 2020 | 48 Okunma Türk basınından bir yıldız daha kaydı 20 Ekim 2020 | 147 Okunma Futboldan başka spor bilmeyenler 19 Ekim 2020 | 86 Okunma İş, aş kaygısı ve parasızlık üstüne 18 Ekim 2020 | 115 Okunma Beraberliklere sevinir olduk 16 Ekim 2020 | 70 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar