ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bahçeli'nin yanlış ve doğruları

MHP Genel Başkanı gelenek haline getirdiği şekilde tekrar Nazlı Çelik'in konuğu idi .

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri Yeniçağ Gazetesi
20 Haziran 2018 | 1.1 K

MHP Genel Başkanı gelenek haline getirdiği şekilde tekrar Nazlı Çelik'in konuğu idi. Böylece NTV ve Star'ın ortak yayınına katılmış oldu. Yöneltilen sorular ve verdiği cevaplardan bazı sonuçlar çıkardım. Her şeyden önce, muhtemel seçim yenilgisi halinde, hedefe oturtacağı ana unsur Ak Parti.

Özellikle ortağının televizyondaki ilanlarından rahatsız. Evet'in, MHP'nin yanından geçirilip, Ak Parti'ye basılmasını şiddetle kınadı. Yani muhtemel hezimeti buna bağlayacağını açıkça deklare etti.

Af konusu

"Apolet sökme" konusunda sadece Muharrem İnce'ye bindirmesi tek yanlı bakıştı. Nedense, bir zamanlar Org. İlker Başbuğ'un siyasetçiyi firkateynden eleştirisindeki linç olayını aklına getirmedi. Ya da işine gelmedi. Neticede İnce'ye üniforma giydirip, sınır ötesine gönderdi.

Bahçeli'nin arzuladığı affın kapsamı hakkında yeterince bilgilenemedik. En somut gerekçesi cezaevinde bir yatağa üç hükümlü/tutuklu düştüğüydü. Kafasındaki aftan hırsızlar, soyguncular, gaspçılar ve dolandırıcılar yararlanacak.

Muhalefeti eleştirilerinde ise fazla haksızlık yaptı. Mesela Temel Karamollaoğlu'nu -Karamustafaoğlu deyip durdu- tarif ilginçti; "Geçmişi köklü görüşün, zoraki adayı". Meral Akşener'i FETÖ'den töhmet altında bırakma ısrarı hiç yakışmadı.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER