Şimdi sıra kadınlarda

Sekiz kadın 150 milyon dolarlık bir gerdanlığın peşine düşüyor. Siz de çok sıkılmadan izliyorsunuz, ama… Danny Ocean ve onun her biri ayrı yeteneklere sahip erkeklerden kurulu becerikli soygun ekibiyle ilk kez 2001’de...

Sekiz kadın 150 milyon dolarlık bir gerdanlığın peşine düşüyor. Siz de çok sıkılmadan izliyorsunuz, ama…

Danny Ocean ve onun her biri ayrı yeteneklere sahip erkeklerden kurulu becerikli soygun ekibiyle ilk kez 2001’de, yönetmen Steven Soderbergh’in “Ocean’s 11” filminde tanıştık. Aslında 1960’da aynı adla çekilmiş sabun köpüğü bir soygun filminin yeniden çevrimiydi. George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts, Matt Damon gibi yıldızları bir araya getiren keyifli kadrosu, hızlı ve dinamik kurgusu, şık ve eğlenceli hikayesiyle izleyenlerin eğlence beklentilerini karşılamıştı. Yetenekli ekip zengin ve kibirli bir kumarhane sahibini canlandıran Andy Garcia’yı bir gecede soyup soğana çeviriyordu. 2004’deki devam filmi “Ocean’s 12”de, bu kez aralarına mecburen aldıkları Catherine Zeta Jones ile ekibin Andy Garcia’nın intikam planına karşı verdikleri mücadeleyi izlemiştik. Her devam filminde plana birer kişinin katılması geleneği serinin üçüncü filminde de sürmüş, bu kez Danny ve arkadaşları ilk iki filmde soydukları Andy Garcia’dan da yardım istemek zorunda kalmışlardı.

Aslında enteresan olan bu filmlerin seyircinin eğlence arayışına cevap vermesinin dışında oyuncusundan en ufak set çalışanına kadar herkesin belli ki son derece eğlenmiş görüntüsü vermeleri. Üç yılda bir, biraraya gelip neşe içinde bir “Ocean’s” filmi çeken ekip, eğlenirken eğlendirdikleri filmlerle çıktılar karşımıza. Onların bu eğlencesini paylaşabiliyorsanız eğer filmden de müthiş keyif alabiliyordunuz.
Aynı formülün kadın versiyonu kağıt üzerinde yine çok eğlenceli bir gişe filmi vaat ediyor en başta doğrusu. Ama ortaya çıkan film, sanki birisi o filmleri izleyip de ‘ya hadi bir sürü ünlü kadın toplayıp biz de yapalım bir tane’ demiş gibi bir his veriyor. Hikaye de zorlama açıkçası. George Clooney’in canlandırdığı Danny Ocean’ın kendi gibi bir kız kardeşi varmış mesela. Debbie Ocean da hapisten çıkar çıkmaz eski ortağını (önceki üçlemenin Rusty’sinin tam dişi karşılığı gibi oluşturulmuş Lou) bulur ve birlikte bir ekip kurarlar. Ekibin amacı Cartier’in çok pahalı bir gerdanlığını kalabalık bir yemek daveti organizasyonu sırasında çalmak.
En başta şunu demek lazım ki; eğer o ilk üç filmin mirasından devam ediyorsanız en az onlar kadar eğlenceli olmanız lazım. Daha en baştan Cate Blanchett, Sandra Bullock, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter ve Rihanna gibi yetenekli ve güzel kadınlara daha eğlenceli sahneler, pırıl pırıl diyaloglar yazamıyorsanız bu işe hiç girmemelisiniz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İçimizdeki çocuğu korumak 04 Ağustos 2018 | 106 Okunma Altıncı filmde ve hâlâ çok iyi 28 Temmuz 2018 | 90 Okunma 10 yıl sonra tekrar Mamma Mia! 21 Temmuz 2018 | 2.084 Okunma Uzun ince bir binadayım! 14 Temmuz 2018 | 68 Okunma Boyu küçük, işlevi büyük bir kahraman! 07 Temmuz 2018 | 57 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar