Teşekkürler Trabzon

Bir maçtan fazlasıydı. Trabzonspor, Basel karşısına Türkiye’nin temsilcisi olarak değil Türkiye’nin kendisi olarak çıkmıştı. Milli Takımımızdı. Tribünler de öyleydi....

Bir maçtan fazlasıydı. Trabzonspor, Basel karşısına Türkiye’nin temsilcisi olarak değil Türkiye’nin kendisi olarak çıkmıştı. Milli Takımımızdı.

Tribünler de öyleydi. Fenerbahçe bayrağı sallanıyordu Akyazı’da. Dayanışmanın, birliğin geldiği noktayı anlamak, anlatmak için başka söze gerek yoktur sanırım.

Trabzonspor taraftarı, sessizliği ile Türkiye’nin sesi olmuştu. Depremin saati olan 04:17’ye gönderme yaparak 4 dakika 17 saniye sessiz kaldılar, sadece depremin vurduğu kentlerin plaka numaralarının dakikalarında adlarını andılar. Çok anlamlıydı. Trabzonspor dün akşam Türkiye’ydi.

Bordo- Mavili tribünlerin koreografisi de müthişti. Yardıma koşan fedakar kurtarma ekipleri unutulmamış, yanımızda olan ülkelerin bayrakları kullanılmış, enkaz altında ölen kurtarma köpeği Proteo de koreografide yer almıştı.

Maç başladığında futbolcuların sahaya odaklanmada tribündekiler kadar zorlandığını gördük. Basel maçın ilk bölümünde Trabzonspor savunmasını zorladı ve gole yaklaştığı pozisyonlar yarattı. İsviçre ekibinin forvetlerinin gol vuruşu konusunda becerikli olmaması bu dakikalarda Trabzonspor’un şansıydı.
Bordo- Mavililer ilk yarının ortalarından itibaren...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hak edilen şampiyonluk 31 Mayıs 2023 | 199 Okunma Kaybedeni olmayan maç 21 Mayıs 2023 | 71 Okunma Fenerbahçe’nin inadı 19 Mayıs 2023 | 65 Okunma Kerem ve İcardi 17 Mayıs 2023 | 223 Okunma Stresin ilacı: Seyirci 09 Mayıs 2023 | 171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar