Futbol adına doyurucu bir maç

Beşiktaş üst üste kaybettiği puanlarla şampiyonluk şansını zora sokmuştu. Başakşehir’in Fenerbahçe galibiyeti ile bu hayal Kaf Dağı’nın ardına düştü. Buna bir de kulübün değişen iç dengeleri eklenince Beşiktaş bilinmezlerle dolu bir takıma dönüştü...

Ne yönetimin istifaya zorladığı Şenol Güneş’in tadı kaldı ne de muhalefetin baskısı altında seçime hazırlanan başkan Fikret Orman’ın... Ama takımın hala tadı, tuzu vardı.

Beşiktaş maça hızlı başladı. Oyunu Atiker Konyaspor yarı alanına yığdı ve rakibi hataya zorlamaya başladı. Bu baskı, Konyaspor savunmasından kapılan top sonrası golü de getirdi. Burak Yılmaz’ın Ljajic’in koşu yoluna attığı nefis pası Boşnak futbolcu affetmedi. Konyaspor duvarının çöktüğü düşünülürken konuk ekip Milosevic’in ara pasında Ömer Ali ile yediği golün neredeyse aynısını atarak skora eşitliği getirdi. Tabii burada Karius’un hatasının olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Konyaspor’un şok golünün etkisinden çabuk sıyrılan Beşiktaş, Quaresma ve Lens ile rakibin savunma dengesini bozmaya başladı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Lazım gelen kim? 06 Ekim 2019 | 5 Okunma Şişman kadını beklerken 05 Ekim 2019 | 9 Okunma Kartal’ın sessizliği 03 Ekim 2019 | 14 Okunma Fransız kalmak 02 Ekim 2019 | 65 Okunma Sosa Krallığı 29 Eylül 2019 | 9 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar