Bir krallığın ilanı

Beşiktaş bu sene büyükler içinde deplasman performansı en iyi ekip. Peki Beşiktaş bu dış saha maçından da güle oynaya dönüp zirve yarışının içinde kalabilecek miydi?

İlk yarıda görüldü ki, düşme hattından uzak durmaya uğraşan Sivasspor da dersine iyi çalışmıştı. Orta sahanın iki kilit ismi Ljajic ve Kagawa’yı etkisiz hale getirmişti. Üstüne iki net pozisyon üretip bir de gol bulunca kolay lokma olmadığını göstermiş oldu. Diabate’nin Beşiktaş’ın savunmada bıraktığı iki süratli adamı Lens ve Medel’i geçip gol vuruşu yapması jeneriklikti. Emre’nin nefis pasında Hakan’ın kötü vuruşu ise Beşiktaş’ın şansıydı.

Beşiktaş ilk yarıda duran toplarda etkiliydi. İlkinde Atiba’nın vuruşunu kaleci güçlükle çıkarmıştı. Bir sonraki kornerde ise Beşiktaş savunma hattının gövde gösterisi vardı. Mirin’in direkten dönen topunu Gökhan tamamladı, savunmadan dönen topu ağlara gönderen isim Vida oldu. Savunmanın bu etkili performansına orta sahadan yeterli desteğin gelememesi ise Sivasspor’u oyuna ortak etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Galatasaray’ın ‘Büyük’ şansı 17 Şubat 2020 | 164 Okunma Beşiktaş başa döndü 15 Şubat 2020 | 87 Okunma Kazanan haklıdır 10 Şubat 2020 | 71 Okunma Farklı bir lezzet 09 Şubat 2020 | 28 Okunma Kolay maç var mıdır? 03 Şubat 2020 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar