Yeni bir dünya savaşı riski mi?

Milli Savunma Bakanı Akar NATO’nun 70. kuruluş yıldönümü liderler zirvesi öncesinde Eurenews’te yayınlanan makalesinde NATO ve müttefiklerinin Türkiye’yi terörle mücadelesinde yalnız bıraktığını diplomatik bir dille açıklamıştı.

Aslında ABD(Pentagon)-NATO –İsrail üçlüsü PKK/YPG,FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri ile işbirliği içinde hedefe aldıkları ülkelerde siyasi istikrarsızlık ve KAOS yaratma peşindeydiler. Türkiye NATO’ya 1952 yılında katılmıştı. Bu konjonktürde komünist Sovyetler Birliği tehdidine karşı NATO’ya katıldığı aşikar gözükse de yağmurdan kaçarken doluya yakalandığı da açık bir duruma işaret ediyor. Zira Türkiye NATO ittifakı içinde yer aldıktan sonra NATO’nun yani Amerika’nın en doğu ucunda Sovyetler tehdidine karşı kullanılan sınır bekçisi veya başarılı veya başarısız darbelerle anılan bir ülke konumunda kalmıştı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırat’ın doğusunda ABD şemsiyesi altında de facto Kürt devleti mi yoksa terörist devlet mi? 13 Ekim 2021 | 524 Okunma Nagehan Alçı ’28 Şubat’çı Cuntacı generaller çok hasta’ yalanına nasıl ve neden kandı? 11 Ekim 2021 | 1.166 Okunma Amerika’da FETÖ gecesi! ‘CHP’li vekillerimizi buraya alabilir miyiz’? 06 Ekim 2021 | 1.563 Okunma Oğuzhan Asiltürk Hakk’a yürürken Milli Görüş camiasına emanet ettiği vasiyet unutulmayacak 04 Ekim 2021 | 2.459 Okunma ABD, Atina ile birlikte tatbikat kılıfı altında Dedeağaç’a neden askeri yığınak yapıyor? Hedef Türkiye mi? 29 Eylül 2021 | 783 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar