Tek millet, üç devlet

Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan bundan böyle tek millet 3 devlet olarak anılacak sanırım. En kısa sürede KKTC ‘nin de Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’ne (Türk Konseyi) katılacağı kesin gibi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 37’nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Lefkoşa’daki Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda gerçekleştirilen geçit törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmada‘’ Azerbaycanlı kardeşlerime, kardeş Kuzey Kıbrıs’tan selam gönderiyoruz. İnşallah en yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız buradan Azerbaycan’a bir ziyaret yapmak suretiyle inşallah bu adımı çok daha farklı bir duruma getirecektir. Bizler, tek yürek, tek bilek olduğumuz müddetçe Allah’ın izni ile üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk, aşamayacağımız engel yoktur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni bu günlere ulaştıran aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman mücahit ve gazilerimizi şükranla anıyorum. Daha nice yıl dönümlerini birlikte kutlamayı Rabbim’den niyaz ediyorum. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” sözlerini ulu önder Atatürk’ün “Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir” sözüyle tamamlarken Allah’a şükürler olsun ki ‘’Tek millet üç devlet‘’ olmanın gurunu yaşıyoruz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İran’da sır infaz 02 Aralık 2020 | 1.194 Okunma Suikastta önemli iddia: ‘’Helikopterdeki iki cihazın çalınmasına engel olunabilirdi’’ 30 Kasım 2020 | 1.127 Okunma Bülent Arınç YİK üyeliğinden istifa edecek mi? 25 Kasım 2020 | 124 Okunma ‘Başkan Erdoğan faiz politikalarından vazgeçti’ iddiası 23 Kasım 2020 | 360 Okunma Tek millet, üç devlet 18 Kasım 2020 | 343 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar