Sınırlarımıza nükleer bomba mı yerleştirecekler?

Oruç Reis gemisinin Antalya limanına çekilmesi Türkiye açısından asla geri bir adım değildir. Olsa olsa stratejik bir taktik girişimidir.

Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi 10 Ağustos’tan bu yana Doğu Akdeniz’de donanma gemilerinin korumasında faaliyetlerini sürdürüyordu. Ancak Oruç Reis’in yeni Navtex ilan etmesine rağmen donanma gemileriyle birlikte Antalya’ya dönerek limana demir atması başta Yunanistan olmak üzere Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de geri adım attığına yönelik iddialara neden olmuştu. Doğu Akdeniz’de şımarık Yunan palikaryalarının gerilimi tırmandıran sayısız provokasyonlarına karşı AB Parlamentosu ve ABD’nin açık bir şekilde haksız ve hukuksuz olarak Yunan tezlerini desteklemeleri manidardır. ABD’nin Yunanistan ile birlikte böylesine gergin bir ortamda Türklerin yaşadığı bir sınırda tatbikat girişimi Almanya’nın öncülüğünde Ankara ve Atina’yı masada buluşturma çabalarına vurulmuş bir darbe niteliğindedir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AYM Başkanı Zühtü Arslan ‘ışıklar yanıyor tweet’inden’ haberdar mıydı? 19 Ekim 2020 | 927 Okunma Dağlık Karabağ krizine “son verilmesinin vakti geldi‘’ 14 Ekim 2020 | 202 Okunma CHP seçime de Türkiye’yi idare etmeye de hazır değil 12 Ekim 2020 | 672 Okunma Türkiye’nin düşmanlarını zor günler bekliyor 07 Ekim 2020 | 824 Okunma Paşinyan: Yardım isteyebiliriz 05 Ekim 2020 | 756 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar