NATO karargahları FETÖ’nün ini mi?

NATO’nun kuruluşunun 70’inci yıldönümü nedeniyle Londra zirvesinde buluşan liderler NATO’nun Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu vurgulayınca NATO’dan ayrılma /çıkarılma tartışmasının büyük bir balon olduğu ortaya çıktı.

Londra Deklarasyonu’nda terörizmin tüm üyeler tarafından daimi bir tehdit olarak algılanması yapılırken PKK/YPG ve FETÖ terör örgütlerinden bahsedilmemesi Ankara’nın 70 yıllık ittifakın ’’Güncellenerek Korunması’’ önerisi hakkında farklı yorumların yapılmasına neden olmuştu. Liderler zirvesinden önce NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Trump ve Erdoğan arasında ikili görüşmeler gerçekleştirilmişti. Bu görüşmelerde genel kanaat Türkiye’nin bilhassa YPG ve FETÖ konusundaki hassasiyetlerinin önemli ölçüde giderileceğine yönelik bazı sözler verilmiş olabileceğiydi. Zira Erdoğan daha önce veto edeceğini açıkladığı Baltık bölgesinin “Kademeli Savunma Planına” zirvede bu nedenle onay vermiş olabilirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İran rejimi zorda mı? 15 Ocak 2020 | 2.741 Okunma İran da kazandı Trump da 13 Ocak 2020 | 2.357 Okunma Putin Karlov’u katleden FETÖ’den neden hesap soramadı? 08 Ocak 2020 | 922 Okunma Dünyayı korkutan açıklama 06 Ocak 2020 | 2.263 Okunma Dünyada ilk kez Türkiye’nin Otomobili’nde kullanılacak ilkler ve enler 01 Ocak 2020 | 2.233 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar