NATO karargahları FETÖ’nün ini mi?

NATO’nun kuruluşunun 70’inci yıldönümü nedeniyle Londra zirvesinde buluşan liderler NATO’nun Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu vurgulayınca NATO’dan ayrılma /çıkarılma tartışmasının büyük bir balon olduğu ortaya çıktı.

Londra Deklarasyonu’nda terörizmin tüm üyeler tarafından daimi bir tehdit olarak algılanması yapılırken PKK/YPG ve FETÖ terör örgütlerinden bahsedilmemesi Ankara’nın 70 yıllık ittifakın ’’Güncellenerek Korunması’’ önerisi hakkında farklı yorumların yapılmasına neden olmuştu. Liderler zirvesinden önce NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Trump ve Erdoğan arasında ikili görüşmeler gerçekleştirilmişti. Bu görüşmelerde genel kanaat Türkiye’nin bilhassa YPG ve FETÖ konusundaki hassasiyetlerinin önemli ölçüde giderileceğine yönelik bazı sözler verilmiş olabileceğiydi. Zira Erdoğan daha önce veto edeceğini açıkladığı Baltık bölgesinin “Kademeli Savunma Planına” zirvede bu nedenle onay vermiş olabilirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sizleri de ayakta alkışlıyoruz 01 Nisan 2020 | 2.214 Okunma İlk FETÖ davası örgütün günümüzdeki hangi stratejisini deşifre ediyor? 30 Mart 2020 | 4.443 Okunma AK Parti’ye neden düşmanlar? 25 Mart 2020 | 4.844 Okunma Devlet Bahçeli ne dedi, Halk TV nasıl yayınladı? 23 Mart 2020 | 3.849 Okunma Emekli tümgeneral: ABD SARS virüsünü laboratuvar ortamında oluşturmadı 18 Mart 2020 | 3.412 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar