NATO karargahları FETÖ’nün ini mi?

NATO’nun kuruluşunun 70’inci yıldönümü nedeniyle Londra zirvesinde buluşan liderler NATO’nun Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu vurgulayınca NATO’dan ayrılma /çıkarılma tartışmasının büyük bir balon olduğu ortaya çıktı.

Londra Deklarasyonu’nda terörizmin tüm üyeler tarafından daimi bir tehdit olarak algılanması yapılırken PKK/YPG ve FETÖ terör örgütlerinden bahsedilmemesi Ankara’nın 70 yıllık ittifakın ’’Güncellenerek Korunması’’ önerisi hakkında farklı yorumların yapılmasına neden olmuştu. Liderler zirvesinden önce NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Trump ve Erdoğan arasında ikili görüşmeler gerçekleştirilmişti. Bu görüşmelerde genel kanaat Türkiye’nin bilhassa YPG ve FETÖ konusundaki hassasiyetlerinin önemli ölçüde giderileceğine yönelik bazı sözler verilmiş olabileceğiydi. Zira Erdoğan daha önce veto edeceğini açıkladığı Baltık bölgesinin “Kademeli Savunma Planına” zirvede bu nedenle onay vermiş olabilirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FATF Türkiye’ye operasyon mu çekiyor? Arka planda azmettirici devletler mi var? 25 Ekim 2021 | 315 Okunma ABD-Yunanistan anlaşmasında “Türkiye’ye savaş sebebi” 20 Ekim 2021 | 760 Okunma Karlov suikastı tetikçisi CIA ajanı FETÖ’cü Mert Altıntaş ‘uyuyan hücreler‘ suikast timinde mi? 18 Ekim 2021 | 892 Okunma Fırat’ın doğusunda ABD şemsiyesi altında de facto Kürt devleti mi yoksa terörist devlet mi? 13 Ekim 2021 | 527 Okunma Nagehan Alçı ’28 Şubat’çı Cuntacı generaller çok hasta’ yalanına nasıl ve neden kandı? 11 Ekim 2021 | 1.171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar