İran rejimi zorda mı?

3 Ocak’ta Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve beraberindeki 9 kişi CIA ve MOSSAD işbirliğiyle düzenlenen suikast’la öldürüldüler. Süleymani’nin suikast öncesi günlerde bölgedeki hareketleri adım adım izlendi.

İran derin devleti ve istihbaratının beyni olan Kasım Süleymani ‘nin Şam Havalimanı’ndan Bağdat Havalimanı çıkışına kadar tüm adımlarının bir muhbir ağı tarafından Pentagon’a aktarıldığı güvenilir kaynaklarca ifade edildi. Aslında Süleymani ve yanındaki milis güçlerin üst düzey yöneticileri kendilerinin fark edilmemesi için bazı tedbirleri almışlardı. Cham Wings özel havayoluna ait uçağa Şam’dan binen Kasım Süleymani ve refakatindeki yetkililerin adları uçak yolcu listesinde yer almadı. Süleymani Bağdat’a indikten sonra da gümrükten geçmedi. Buna rağmen Süleymani’nin Suriye’den kalkış ve Bağdat’a iniş yaptığı saatler, ABD ordusuna aktarıldı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fuat Doğu Nazi suçlusu Gehlen’in öğrencisi mi? 27 Ocak 2020 | 332 Okunma Libya’da görünmez ABD deşifre oldu! 22 Ocak 2020 | 2.574 Okunma Sivil cunta neden bu güne kadar yargılanamadı? 20 Ocak 2020 | 2.317 Okunma İran rejimi zorda mı? 15 Ocak 2020 | 2.742 Okunma İran da kazandı Trump da 13 Ocak 2020 | 2.360 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar