İlk FETÖ davası örgütün günümüzdeki hangi stratejisini deşifre ediyor?

Fetullahçı Gladyo’nun başarısızlıkla sonuçlanan 17/25 Aralık hukuk örtüsü altında gerçekleştirmek istedikleri darbe girişimleri sonucunda polis ve yargıya sızan militanlarının büyük bir kısmı deşifre edilerek göz altına alınmışlardı.

FETÖ Gladyosu , Selam-Tevhid terör örgütü üyesi olmak ve terör örgütü lehine faaliyetlerde bulundukları iddiasıyla, delilsiz ve hukuksuz olarak yaklaşık 3 yılı aşkın bir süreyle aralarında devletin Başbakanı, Bakanları ve MİT Müsteşarı’nın da bulunduğu 251 hedef kişiyi sahte belge ve delillerle dinlemişti. Darbe başarılı olsaydı 251 hedef üst düzey kişi gözaltına alınarak kurgu bir terör örgütü üzerinden sözde Selam-Tevhid terör örgütü üyesi olma suçlamalarıyla yargılanacaklardı. MİT TIR’ları vatana ihanet davası Halkbank ve Rezzap davası da FETÖ’cü hainler ve onların dış azmettiricileri Pentagon ve CIA tarafından bu amaçla kurgulanmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırat’ın doğusunda ABD şemsiyesi altında de facto Kürt devleti mi yoksa terörist devlet mi? 13 Ekim 2021 | 524 Okunma Nagehan Alçı ’28 Şubat’çı Cuntacı generaller çok hasta’ yalanına nasıl ve neden kandı? 11 Ekim 2021 | 1.166 Okunma Amerika’da FETÖ gecesi! ‘CHP’li vekillerimizi buraya alabilir miyiz’? 06 Ekim 2021 | 1.563 Okunma Oğuzhan Asiltürk Hakk’a yürürken Milli Görüş camiasına emanet ettiği vasiyet unutulmayacak 04 Ekim 2021 | 2.459 Okunma ABD, Atina ile birlikte tatbikat kılıfı altında Dedeağaç’a neden askeri yığınak yapıyor? Hedef Türkiye mi? 29 Eylül 2021 | 783 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar