HAMAS bölgede mağlup edilemez!

İsrail üst düzey yetkililerinin yorumlarına yer veren New York Times gazetesi İsrail askerlerinin HAMAS’ın bölgede mağlup edilemeyeceğini savaşın boş yere uzadığını düşündüklerini ifade ederek...

İsrail üst düzey yetkililerinin yorumlarına yer veren New York Times gazetesi İsrail askerlerinin HAMAS’ın bölgede mağlup edilemeyeceğini savaşın boş yere uzadığını düşündüklerini ifade ederek “Netanyahu’nun iktidarda kalmak için savaşı geciktirdiği ve dolayısıyla ’sonsuza kadar savaş’ stratejisinin bir parçası olarak savaşın sonuçlanmasını engellediğine yer verdi.

İsrail ordusu resmi bir açıklama yapmadan “üçüncü aşamanın” başlayacağını ima ederken askeri uzmanlar da saha verilerine göre, ordunun mühimmatı tükendiğinden farklı yöntemlerin benimsendiğini ve saldırılarda yeni bir aşamaya geçildiğini işaret ediyor. İsrail medyası, saldırıların üçüncü aşamasının Gazze Şeridi’nin yoğun bombalamadan, istihbarat bilgilerine dayalı “hedefli bombalamaya” geçiş anlamına geldiğini yazdı. Filistinli uzmanlar, İsrail’in “saldırılarının üçüncü aşaması” olarak değerlendirilen son dönemde, yeni stratejinin Gazze’de daha az saldırıyla daha çok Filistinli öldürmeyi hedeflediğini belirtiyor.


GENERALLER PES ETTİ: ORDUNUN ÜST DÜZEY YÖNETİMİ ABD DIŞ İŞLERİNİN SESİ NEW YORK TİMES’A ATEŞKES İSTEDİKLERİNE DAİR HABERLER YAPTIRIYOR!

Katil...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Donalt Trump’a suikast girişiminde skandal ihmaller ABD derin devletine mi işaret ediyor? 17 Temmuz 2024 | 1.906 Okunma Perinçek 15 Temmuz’u nasıl istismar etti? 15 Temmuz 2024 | 1.499 Okunma HAMAS bölgede mağlup edilemez! 10 Temmuz 2024 | 1.433 Okunma Madımak ve Başbağlar katliamları mezhep çatışması için aynı derin yapı tarafından provoke mi edildi? 08 Temmuz 2024 | 1.351 Okunma Özgür Özel’in geçim olmazsa seçim olur sözleri normalleşme mi yoksa siyasi şantaj mı? 03 Temmuz 2024 | 1.335 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar