Hafter ile ilişki kurun!

Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 tarihinde, Libya’da Kaddafi’nin ABD ve Koalisyon güçleri, tarafından gerçekleştirilen operasyonda öldürülmesiyle Libya fiili olarak ikiye bölünmüş iç savaş başlamıştı.

Savaşan taraflardan ilki Birleşmiş Milletler tarafından tanınan Libya’nın meşru temsilcisi Mustafa Fayez El Serrac tarafından yönetilen Ulusal Mutabakat Hükümeti diğeri ise darbeci General Hafter liderliğinde kurulan meşru olmayan ‘Libya Ulusal Ordusu’dur. Günümüz konjonktüründe Ulusal Mutabakat Hükümeti’ni, AB, Türkiye, İtalya ve Katar desteklerken, illegal Libya Ulusal Ordusu’na ise açıktan Fransa, Suudi Arabistan, Mısır ve BAE, örtülü olarak da ABD ve İsrail destek vermektedir. Rusya ise geçmişte bu illegal blok içinde yar alırken günümüzde Türkiye ile birlikte hareket etmektedir. Darbeci Hafter ABD vatandaşı ve CIA mensubudur. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika’da FETÖ gecesi! ‘CHP’li vekillerimizi buraya alabilir miyiz’? 06 Ekim 2021 | 1.438 Okunma Oğuzhan Asiltürk Hakk’a yürürken Milli Görüş camiasına emanet ettiği vasiyet unutulmayacak 04 Ekim 2021 | 2.451 Okunma ABD, Atina ile birlikte tatbikat kılıfı altında Dedeağaç’a neden askeri yığınak yapıyor? Hedef Türkiye mi? 29 Eylül 2021 | 776 Okunma Amerika ’Kapılar açılsın Afganlar Türkiye’ye girsin’’ teklifinde neden ısrar ediyor? 27 Eylül 2021 | 1.282 Okunma Casuslar İHA VE SİHA’lara ait çok gizli bilgileri İsrail’e mi sattılar? 22 Eylül 2021 | 1.580 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar