Ekrem İmamoğlu Fatih Sultan Mehmet’in emaneti İstanbul’a dev kilise mi yapıyor?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Bülent Orakoğlu'nun bugünkü (01.02.2022)'' Ekrem İmamoğlu Fatih Sultan Mehmet’in emaneti İstanbul’a dev kilise mi yapıyor?'' başlıklı yazısı.

Türkiye ile Yunanistan arasında ABD ve Avrupa ülkelerinin kışkırtma ve gerilimi arttırma çabaları yanı sıra başta Yunanistan Başbakanı Miçotakis ve üst düzey bazı askeri yetkililerin Türkiye aleyhindeki çeşitli açıklamaları Türkiye ile Yunanistan arasında bir savaş çıkma ihtimalini gündeme taşırken böylesine kritik bir ortamda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çok sık olarak Yunanistan ziyaretleri enteresan doğrusu. Bu kez Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis’in daveti üzerine Yunanistan’a giden İmamoğlu’nun Başbakan Miçotakis ile de görüştüğüne yönelik fotoğrafları Yunan medyasında yer aldı. Yunan basını İmamoğlu’nun ziyaretini ‘Atalarını ziyarete geldi’ yorumu ile okurlarına servis etti.

Ekrem İmamoğlu, Yunanistan’a gerçekleştirdiği ziyaret öncesi Yunan gazetesi Kathimerini’ye Türkiye’yi şikayet etti. İmamoğlu “Her gün cumhurbaşkanı adayı tartışması çıkması aslında ülkede bir yönetim sorunu olduğunun itirafıdır” ifadelerini kullandı. Türkiye’ye yönelik sözleri nedeni ile İmamoğlu Yunan gazetesi tarafından övüldü.

Ayasofya’yı kiliseye çevirmenin hayal olduğunu anlayan İmamoğlu, Ayasofya’ya benzerliği ile kayıtlara geçen Aziz Polieuktos Kilisesi için düğmeye...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener’den Altılı Koalisyona tehdit! Seçim sonuna kadar kırgınlıkları bir buzdolabına kilitledim 22 Mart 2023 | 284 Okunma Düşen PKK helikopterinde sis perdesi aralanıyor 20 Mart 2023 | 1.387 Okunma Millet Koalisyonu seçime 63 gün kala ‘En kötü adayı’ seçti 15 Mart 2023 | 896 Okunma Saadet Partisi’nde 6’lı koalisyon depremi! Saadet Partisi şirazesinden çıktı mı? 13 Mart 2023 | 1.532 Okunma 6’lı Masa’da da Güneş Moteli ve 28 Şubat milletvekili pazarının ayrı bir versiyonu mu kuruldu? 08 Mart 2023 | 374 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar