‘Başkan Erdoğan faiz politikalarından vazgeçti’ iddiası

Başkan Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu ve iktidar karşıtı bazı çevreler ve yazarlar tarafından ortaya atılan ‘Faiz politikalarını terk ettiği’ iddiası şüphesiz doğru değil.

Başkan Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu ve iktidar karşıtı bazı çevreler ve yazarlar tarafından ortaya atılan ‘Faiz politikalarını terk ettiği’ iddiası şüphesiz doğru değil. Zira Başkan Erdoğan bu sene koronavirüs salgını sebebiyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin bu yılki genel kurulunun ertelenmesi sebebiyle video konferans aracılığıyla ekonominin kalbinde faaliyet gösteren 81 ildeki 160 oda ve borsa temsilcilerine hitap ettiği konuşmasında ’’Bu arada özellikle yüksek faiz sebebiyle üretimin, ticaretin, ihracatın, istihdamın temsilcileri olan sizler sahada yaşananların tercümanı olarak karar vericilere yol gösteriyor, ışık tutuyorsunuz. Zira yüksek faizin nelere mal olduğu ortada. Yüksek faizle bizler gerçek anlamda yatırım yapabilir miyiz? Sizler bu işin içindesiniz. İstihdam üretebilir miyiz? Mümkün değil. Peki üretim yapabilir miyiz? O da mümkün değil. Peki ihracata yönelik ciddi adımlar atabilir miyiz? O da mümkün değil. Öyleyse bizim bu noktada çok daha dikkatli olmamız lazım ve yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor’’ sözleri faiz politikasının devam ettiğinin açık işaretlerini taşıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özal ve Uğur Mumcu suikastlarını araştıran Savcı Uğur Tonik’in kızını kimler neden kaçırdı? 27 Ocak 2021 | 2.842 Okunma Bu vatan haini FETÖ’cülere kim kefil oldu? 25 Ocak 2021 | 2.730 Okunma Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Kontrgerillayı (ERGENEKON’U) neden inkar ediyor? 20 Ocak 2021 | 1.348 Okunma Medyanın 1 numarası Başbuğ paşa darbe çağrısı mı yaptı? 18 Ocak 2021 | 917 Okunma Kongre baskını ABD gayri nizamı harp unsurları tarafından mı yönetildi? 13 Ocak 2021 | 899 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar