Amerikan Kongresi’nin yaptırım kararlarının arkasında FETÖ var

Amerikan Senatosu’nda Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörlerin işbirliğiyle Türkiye’ye uygulanacak yaptırımlarla ilgili yasa tasarısı çoğunlukla kabul edildi.

ABD Temsilciler Meclisi de Ekim ayında aynı tasarıyı kabul etmişti. Tasarı bu haliyle Senato Genel Kurulu’nda görüşülerek karara bağlanacak. Eğer Trump olaya kendisine yönelik başlatılan azil süreci nedeniyle müdahale etmez veya edemezse ittifak ve dostluğa yakışmayan CAATSA yasası yaptırımlarının uygulanmasının önü açılmış olacak. Görünüşte Amerikan Kongresi’nin PKK/PYD ve FETÖ terör örgütlerini koruyan 60 yılı aşkın NATO üyesi ve ittifak ortağı Türkiye’yi öteleyen düşmanca kararları yalnızca Rusya’dan S-400 Hava Savunma Sistemleri’ni aldığı için olmasa gerek diye düşünüyorum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırat’ın doğusunda ABD şemsiyesi altında de facto Kürt devleti mi yoksa terörist devlet mi? 13 Ekim 2021 | 524 Okunma Nagehan Alçı ’28 Şubat’çı Cuntacı generaller çok hasta’ yalanına nasıl ve neden kandı? 11 Ekim 2021 | 1.166 Okunma Amerika’da FETÖ gecesi! ‘CHP’li vekillerimizi buraya alabilir miyiz’? 06 Ekim 2021 | 1.563 Okunma Oğuzhan Asiltürk Hakk’a yürürken Milli Görüş camiasına emanet ettiği vasiyet unutulmayacak 04 Ekim 2021 | 2.459 Okunma ABD, Atina ile birlikte tatbikat kılıfı altında Dedeağaç’a neden askeri yığınak yapıyor? Hedef Türkiye mi? 29 Eylül 2021 | 783 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar