ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Büyük Türkiye’ye büyük sevgi

Günümüzün en önemli olayı kuşkusuz Afrin harekatımız .

Bülent Erandaç
Bülent Erandaç
13 Mart 2018 | 142

Günümüzün en önemli olayı kuşkusuz Afrin harekatımız. Bütün vatanseverlerin yürekleri Başkomutan Tayyip Erdoğan ve kahraman Mehmetçik'in arkasında oluşan sevgi seliyle birlikte atıyor.

Kahramanlar, yabancı bir ülkeye değil, Misak-ı Milli'nin işgal edilen bölgelerinin üzerinde emperyalistlerin yeni tezgahlar kurmasını engellemek için bulunuyorlar.

100 yıl önce İngiliz Winston Churchill'in cetvelle çizerek Anadolu'dan kopardığı Misak-ı Milli topraklarınızdayız. Arap- Türkmen-Kürt kardeşlerimizi esaretten kurtarmak için,adalet ve hürriyetlerine kavuşmaları için oralardayız.

Afrin'e bakarken 1914 yılını, İngiliz-Fransız Sykes-Picot'u, Birinci Dünya Savaşı'nı, Anadolu'yu parçalamak isteyen ruhsuzların Sevr'ini, Halep ve Musul'un Anadolu'dan nasıl koparıldığını hatırlıyorum.

Daha önce Telafer'de, Azez'de, şimdi Afrin'in köylerinde görüyoruz. ABD kuklası PKK'dan kurtarılan yerlerde askerlerimizin boynuna sarılıp ağlıyorlar.

Bosna'ya, Makedonya'ya gidildiğinde "Nerede kaldınız" diyerek Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın boynuna sarılıyorlar.

Afrika gezilerinde görüyoruz, büyük sevgi selini. Erdoğan'ın bugün Irak'ta, Suriye'de, Bosna'da gösterdiği İslami-insani hassasiyet, "Büyük Türkiye- Ağabey" özelliğimize kalpleri atan-atacak olan MİLYARLARIN pusulası olacaktır.

Devamını Oku