ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD’ye son uyarı

Değerli okuyucularımız 13 ŞUBAT 2018 tarihini unutmayınız .

Bülent Erandaç
Bülent Erandaç
15 Şubat 2018 | 179

Değerli okuyucularımız 13 ŞUBAT 2018 tarihini unutmayınız.
Bir kenara yazınız.
Yarınlarda TARİH, bugünü öyle önemli bir gün olarak yazacak ki dünyaya meydan okuyan ABD'ye, "Meydan Okuyan Büyük Türkiye Günü" olarak değerlendirecektir.
13 Şubat'ta Türk-Amerikan ilişkileri açısından Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan çok dikkati çeken tarihi bir konuşma yaptı.
Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın, "Stratejik ortağımız, müttefikimiz kalkıp da PYD'ye, YPG'ye ciddi anlamda parasal desteği, yaptığı silah yardımları yetmiyormuş gibi, yapma kararı alması herhalde bizim de aldığımız ve alacağımız kararları etkileyecektir.
Şunun iyi bilinmesi lazım:
Türkiye bir çadır devleti değildir" uyarısı derin ABD duvarlarını sarsıyordu. Kısa süre önce ABD'ye Kudüs ardından Afrin tokadı attık. Türkiye kararlılıydı. Türkiye- Rusya-İran'ın bölgesel ittifak'ı ABD'nin nefesini kesmeye başlamıştı. Bir baktık önce Amerika Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral Herbert Raymond McMaster, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD Savunma Bakanı Mattis'in etekleri tutuştu, Ankara yoluna düştüler. McMaster geldi gitti dersini aldı.
Şimdi sıra Tillerson'da.

Devamını Oku