‘Ünlü’ adalardan sıkılanlara az şöhretli alternatifler

Bu yaz Avrupa'da bir adada tatil yapmak istiyorsunuz ama 'ünlü' adalardan sıkıldınız mı veya "Ben herkesin gittiği adalara değil farklı bir adaya gitmek istiyorum" mu diyorsunuz?

O zaman size; Mikonos, Ibiza, Mayorka, Sicilya, Capri kadar 'ünlü' olmasa da onlardan hiç de aşağı kalmayan çok güzel adalar önereceğim. Almanya'dan İspanya'ya, İngiltere'den Fransa'ya kadar farklı ülkelerde o kadar güzel adalar var ki, belki de 'ünlü' adalardakinden daha keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.
Bu fikir size cazip geldiyse işte Avrupa'nın az şöhretli ama en güzel tatil adaları...

SYLT, ALMANYA
Almanya'nın jet-set'i için birinci tatil rotası olan Sylt, Kuzey Frizya'daki en büyük ada. Kartpostallara layık pastoral manzaraya, 25 kilometrelik kumsallara ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Wadden Denizi'nin çarpıcı gelgit dairelerine sahip. Ada, ilk olarak 19. yüzyılın ortalarında ekonomik durumu yüksek olan gezginler için wellness destinasyonu olarak göze çarptı ve 1920'lerde Marlene Dietrich gibi ünlü isimlerin görkemli eğlence alanı haline geldi. Bugün giden tatilciler, hâlâ wellness konseptinin adanın önem verdiği konulardan olduğunu görüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
4 Mart’ta boşandı yarın evleniyor 20 Haziran 2019 | 133 Okunma Ünlü şarkıcıyla 3 aydır aşk yaşıyor 19 Haziran 2019 | 204 Okunma İstanbul’un elitleri Çeşme’de buluştu 18 Haziran 2019 | 70 Okunma NY’da tanışıp kaynaşmışlar 17 Haziran 2019 | 53 Okunma Fikret Orman, şimdi de Tuğba Coşkun’la yakalandı 14 Haziran 2019 | 67 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar