Cannes Film Festivali’nde Türkiye rüzgarı

Sinema dünyasını bir araya getiren 72'nci Cannes Film Festivali kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın düzenlediği Türk Günü Resepsiyonu büyük ilgi gördü...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un evsahipliğinde, festivalin önemli adreslerden biri olan Majestic Beach'te gerçekleşen ve benim de katıldığım gecede, uluslararası sinema ve sanat camiasından ünlü isimlerinin yanı sıra Türkiye'den de seçkin isimler vardı.

Bakan Ersoy'un, Türkiye'de film çekecek yabancı yapımcılara, ülkemizde harcadıkları tutarın yüzde 30'una kadar katkı sağlanacağını açıklaması, uluslararası yapımcılardan büyük alkış aldı.

BAKLAVAYI ÇOK SEVDİLER
Başlıkta tam bir Türk rüzgarı esti dedim ya, hakikaten öyleydi... Gecede Türk mutfağından lezzetler ikram edildi, Türk modacı Zeynep Kartal bir defile düzenledi ve dünyaca ünlü Türk perküsyon sanatçısı Burhan Öçal da şov yaptı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İş hayatına iddialı giriyor 21 Ocak 2020 | 80 Okunma İkizlerden biri yuvadan uçuyor 20 Ocak 2020 | 165 Okunma 4 yıl sonra sürpriz aşk 17 Ocak 2020 | 703 Okunma Müzmin aşıklar yollarını ayırdı! 16 Ocak 2020 | 124 Okunma Genç Yetenekler’den muhteşem konser 15 Ocak 2020 | 17 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar