ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Eşinin hayalini bu pazar tanıtacak

Caroline Koç, merhum eşi Mustafa Koç'un adını yaşatabilmek için vefatının birinci yıl dönümünde 'Silent World Mustafa V .

Bülent Cankurt
Bülent Cankurt Sabah Gazetesi
15 Kasım 2017 | 44
Caroline Koç, merhum eşi Mustafa Koç'un adını yaşatabilmek için vefatının birinci yıl dönümünde 'Silent World Mustafa V. Koç' isimli kitabı çıkartmıştı.
Caroline Hanım'ın, eşinin vefatının ikinci yıl dönümünde de, Mustafa Bey'in ilk adımlarını attığı ama ömrü vefa etmediği için hayata geçiremediği Riva'daki golf sahasını bitirmeye çalıştığını yazmıştım. Ancak Caroline Hanım, bürokrasiye takılmış ve dokuz delikli golf sahası için henüz gerekli izinleri alamamış. Aynı zamanda İstanbul Golf Kulübü'nün başkanı da olan Caroline Hanım, üyelerin sabırsızlıkla beklediği golf sahasıyla ilgili bilgi vermek ve nasıl bir saha olacağını göstermek için Mustafa Koç Golf Sahası Tanıtım Etkinliği organize etmiş.

SAHA GÖRÜCÜYE ÇIKACAK
Caroline Hanım; İstanbul Golf Kulübü üyelerine, 'Hepinizi 19 Kasım 2017 Pazar günü kulübümüzün 'Ebedi başkanı' sevgili Mustafa'nın adına Riva'da yapılacak olan golf sahasının tanıtım etkinliğine davet etmek istiyorum' yazan bir mektup yollamış.
Caroline Hanım, sahanın inşaatıyla ilgili süreci kulüp üyeleriyle paylaşırken sahanın mimarı, ünlü golfçü David Jones da nasıl bir saha inşa edeceğini anlatıp detaylı bilgi verecekmiş.
Eşinin ilk adımlarını attığı golf sahasını açabilmek için var gücüyle çalışan Caroline Hanım, umarım bürokratik engelleri bir an önce aşar. Ancak maalesef sahanın Mustafa Koç'un ikinci ölüm yıl dönümüne yetişmeyeceği kesin gibi görünüyor.

2012'DEN BERİ SAHASI YOK

Türkiye'nin en eski golf kulübü olan, 117 yıllık geçmişe sahip İstanbul Golf Kulübü, 2012'de Maslak'taki sahasını kaybedince kulübün başkanı Mustafa Koç, eşi Caroline Hanım'ın üzerine bir şirket kurup golf sahası yapmak için Riva'da arazi toplamaya başlamıştı. 29 milyon dolara satın aldığı konuşulan arazide golf sahasını açmaya maalesef ömrü vefa etmemişti.
Bu arada golf kulübünün Maslak'taki 350 dönümlük eski arazisi imara açıldı.
615 lojman, iki misafirhane ve 20 komutan konutu için inşaat başladı. Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER