ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Pirelli’den 30 yıl sonra ‘siyah’ bir takvim

Her yıl merakla beklenen Pirelli Takvimi'nin bu yılki dünya lansmanına katılmak için geçen hafta New York yollarına düştüm .

Bülent Cankurt
Bülent Cankurt Sabah Gazetesi
14 Kasım 2017 | 58
Her yıl merakla beklenen Pirelli Takvimi'nin bu yılki dünya lansmanına katılmak için geçen hafta New York yollarına düştüm. Hoş; 1964'ten beri dünyanın en seksi modelleriyle çalışan marka, üç yıl önce konsept değiştirip seksilikten uzaklaştığı için hemcinslerim biraz bozuk ama takvim yine de her yıl dört gözle bekleniyor.
Pirelli Takvimi'nin 45'inci edisyonunun çekimleri geçtiğimiz Mayıs ayında Londra'da, İngiliz fotoğrafçı Tim Walker tarafından gerçekleştirilmişti. Ünlü fotoğrafçı takvimde, İngiliz edebiyatının 'Alice Harikalar Diyarında' adlı klasik hikayesini yeniden ele aldı. Walker, 'Alice Harikalar Diyarında' ile ilgili kendi yorumunu aktarmak için müzisyenler, oyuncular, modeller ve politik aktivistlerden oluşan 18 kişilik bir kadroyla çalıştı. Kadronun ortak özelliği ise hepsinin siyahilerden oluşmasıydı. 1987'de o zamanlar 16 yaşında olan Naomi Campbell'ın da aralarında bulunduğu beş güzel siyah kadınla çekilen Pirelli Takvimi'nden sonra ikinci kez tamamıyla siyahi ünlülerden oluşan bir kadro, Pirelli Takvimi'nde yer aldı.

MASAL KAHRAMANLARI BULUŞTU
2018 Pirelli Takvimi için poz veren dünyaca ünlü isimler, takvimin fotoğraflarını çeken Tim Walker ve birçok davetlinin katıldığı New York'ta Manhattan Center'daki tanıtım partisi yine çok görkemliydi. Takvime hayat verenlerden Duckie Thot (Alice), Naomi Campbell ve Puff Daddy (Kraliyet Cellatları), Djimon Hounsou (Kupa Kralı) ve Thando Hopa'nın (Kupa Prensesi) aralarında bulunduğu ünlü isimler gecede büyük ilgi gördü.
Doğrusu; "Acaba yine eskiye dönmüşler midir?" diye düşünerek gittiğim New York'tan yine de mutlu döndüğümü söyleyebilirim... Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER