Warren’ı gösterip Trump’a razı etmek

Dünyanın dört bir yanı kaynıyor. Halklar ayakta. Cadde ve meydanlarla parlamento önlerini dolduran kalabalıklar 'eşitlik, özgürlük, adalet ve güvenlik' istiyor. İran, Irak ve Lübnan'dan Bolivya, Şili, Fransa ve Hong Kong'a...

Dünyanın dört bir yanı kaynıyor. Halklar ayakta. Cadde ve meydanlarla parlamento önlerini dolduran kalabalıklar 'eşitlik, özgürlük, adalet ve güvenlik' istiyor.
İran, Irak ve Lübnan'dan Bolivya, Şili, Fransa ve Hong Kong'a kadar birçok ülkedeki protestocular daha iyi bir hayat arayışında.
Bu isyan dalgasının bir benzeri de ABD'de yaşanıyor. 3 Kasım 2020 seçimleri öncesi Amerika'da da reform isteyenlerle statükocular arasındaki 'sistem ve devrim tartışmaları' giderek kızışıyor.
Özellikle radikal fikirleriyle öne çıkan Demokrat Parti'nin başkan aday adaylarından 70 yaşındaki Elizabeth Warren, müesses nizamın savunucusu Wall Street çetelerinin adeta kabusu haline geldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’yi ‘çözmek’ 09 Temmuz 2020 | 1.894 Okunma Asıl düşmanımız ‘müttefiklerimiz’ 05 Temmuz 2020 | 95 Okunma Sosyal medya değil ‘alçak siyaset medyası’ 02 Temmuz 2020 | 1.567 Okunma Solun ulusal ve sınıfsal ihaneti 28 Haziran 2020 | 92 Okunma Amerika ile yeni ‘balayı’ 25 Haziran 2020 | 146 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar