Romeo ve Juliet’i jeopolitik bir şaheser zannedenler!

Dünya, jeopolitik düzeyde tam anlamıyla küresel bir yol ayrımında bulunuyor. Ukrayna krizi üzerinden seyreden büyük güçler ve bloklar arasındaki mücadeleden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, olamayacak. Rusya ve...

Dünya, jeopolitik düzeyde tam anlamıyla küresel bir yol ayrımında bulunuyor. Ukrayna krizi üzerinden seyreden büyük güçler ve bloklar arasındaki mücadeleden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, olamayacak.
Rusya ve Çin'i Ukrayna krizi bahanesiyle boğmaya çalışan ABD'nin devreye soktuğu plan tutmadı. Dünya daha şimdiden bu savaşın ABD'nin hezimetiyle sonuçlanacağını görüyor.
Anglosakson blok dışındaki Batı da bu gerçeğin farkında. ABD liderliğindeki Atlantik'in inşa ettiği küresel statüko her yerinden sarsılıyor. Bu nedenle Ukrayna cephesine katılım Avrupa'da bile sınırlı kaldı.
Papa'nın bile "Savaşın sorumlusu NATO'dur"...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni dünyanın kilit ülkesi 15 Mayıs 2022 | 78 Okunma ‘Dişi Brzezinski’nin altüst olan hesabı 12 Mayıs 2022 | 217 Okunma Tarih yine tekerrür edecek 08 Mayıs 2022 | 120 Okunma Romeo ve Juliet’i jeopolitik bir şaheser zannedenler! 05 Mayıs 2022 | 73 Okunma Ortadoğu’daki ‘çok kutuplu Türkiye’ rüzgârı 01 Mayıs 2022 | 156 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar