Rakka’daki kirli ittifaka Sülo tokadı

Türkiye'ye yönelik bütün fay hatlarının harekete geçirildiği bir süreçten geçiyoruz. Bu stratejinin en önemli ayaklarından biri de ABD, DEAŞ ve PKK/YPG arasında Rakka'da sergilenen terör ittifakıdır. Bu...

Türkiye'ye yönelik bütün fay hatlarının harekete geçirildiği bir süreçten geçiyoruz. Bu stratejinin en önemli ayaklarından biri de ABD, DEAŞ ve PKK/YPG arasında Rakka'da sergilenen terör ittifakıdır.
Bu kepaze tablonun hem zamanlaması hem ima ettiği mesaj, bir bakıma ABD'nin Türkiye'ye yönelik kuyruk acısının şiddetini de gösteriyor.
BBC'nin servis ettiği PKK ve DEAŞ arasındaki anlaşma haberi, zamanlama açısından Rusya lideri Putin ile Cumhurbaşkanımız Erdoğan arasındaki Soçi zirvesine denk getirildi.
Ertesi gün de Pentagon, bu kanlı elleri arsızca sahiplendi.
Moskova ve Ankara arasındaki ittifakın pekişmesi Atlantik'i adeta çıldırtıyor.
Ellerinden başka bir şey gelmediği için, tepkilerini ancak böyle süfli yöntemlerle ifade ediyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Unut(k)anlar için bir 15 Temmuz meseli... 14 Temmuz 2019 | 48 Okunma Bosna’daki asıl soykırımcı güç Hıristiyan Batı’ydı 11 Temmuz 2019 | 25 Okunma S-400 restini nasıl okumalı? 07 Temmuz 2019 | 1.320 Okunma Çin’in grand stratejisi 04 Temmuz 2019 | 48 Okunma Amerika’nın Osaka parodisi 30 Haziran 2019 | 51 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar