Erbil saldırısı, CAATSA, S-400’ler ve NYT itirafı

Bölgemizde ve küresel sahnede 'game changer- oyun değiştici' etkiye sahip S-400 füze savunma sistemlerinin alımıyla adeta travma yaşayan Amerikan yönetimi bir anda İran, Kuzey Kore, Venezuela, Çin, Rusya ve Avrupa ile yaşadığı krizleri unutup bütün mesaisini Türkiye'ye hasretmeye başladı.


Dikkatlerin Türkiye'ye çevrilmesiyle beraber stratejik hedef hiyerarşisindeki ülkeler arasında yeniden en üst basamağa yükseldik.
Nitekim son olarak dün Erbil'de Türk konsolosluğundaki bir çalışanın da hayatını kaybettiği hain saldırı ile önceki gün Nijerya'da 10 Türk gemicinin rehin alındığı olayların S-400'lerin alımı başta olmak üzere bölgesel ve küresel pozisyonumuz ile bir bağlantılarının olup olmadığını düşünmeden edemiyor insan.
Suriye ve Doğu Akdeniz'den Libya'ya, Nijerya'dan Erbil'e, Afganistan'dan Somali'ye, Sudan'dan Avrupa'ya hemen her yerde Türkiye'nin hedefte olduğunu biliyoruz.
Ülkemizin yurt dışındaki kurum ve kuruluşları ile diplomatlarımız, işçi ve işverenlerimize yönelik sistemli bir saldırı furyasının fitili bazı odaklarca ateşlenmiş görünüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asıl düşmanımız ‘müttefiklerimiz’ 05 Temmuz 2020 | 95 Okunma Sosyal medya değil ‘alçak siyaset medyası’ 02 Temmuz 2020 | 1.565 Okunma Solun ulusal ve sınıfsal ihaneti 28 Haziran 2020 | 92 Okunma Amerika ile yeni ‘balayı’ 25 Haziran 2020 | 146 Okunma Yeni Türkiye’nin yeni jeo-politik ekseni 21 Haziran 2020 | 119 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar