Erbil saldırısı, CAATSA, S-400’ler ve NYT itirafı

Bölgemizde ve küresel sahnede 'game changer- oyun değiştici' etkiye sahip S-400 füze savunma sistemlerinin alımıyla adeta travma yaşayan Amerikan yönetimi bir anda İran, Kuzey Kore, Venezuela, Çin, Rusya ve Avrupa ile yaşadığı krizleri unutup bütün mesaisini Türkiye'ye hasretmeye başladı.


Dikkatlerin Türkiye'ye çevrilmesiyle beraber stratejik hedef hiyerarşisindeki ülkeler arasında yeniden en üst basamağa yükseldik.
Nitekim son olarak dün Erbil'de Türk konsolosluğundaki bir çalışanın da hayatını kaybettiği hain saldırı ile önceki gün Nijerya'da 10 Türk gemicinin rehin alındığı olayların S-400'lerin alımı başta olmak üzere bölgesel ve küresel pozisyonumuz ile bir bağlantılarının olup olmadığını düşünmeden edemiyor insan.
Suriye ve Doğu Akdeniz'den Libya'ya, Nijerya'dan Erbil'e, Afganistan'dan Somali'ye, Sudan'dan Avrupa'ya hemen her yerde Türkiye'nin hedefte olduğunu biliyoruz.
Ülkemizin yurt dışındaki kurum ve kuruluşları ile diplomatlarımız, işçi ve işverenlerimize yönelik sistemli bir saldırı furyasının fitili bazı odaklarca ateşlenmiş görünüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump’ın Keşmir krizindeki hedefi 18 Ağustos 2019 | 78 Okunma ABD’nin II. Hong Kong fiyaskosu 15 Ağustos 2019 | 76 Okunma ‘Trump stratejisi’ 11 Ağustos 2019 | 63 Okunma Güvensiz müttefik ile ‘güvenli bölge...’ 04 Ağustos 2019 | 50 Okunma Harkilerin ecel terleri 01 Ağustos 2019 | 44 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar