ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD yine çuvalladı!

ABD, Türkiye'ye karşı açtığı savaşta yeni bir aşamaya geçti .

Bercan Tutar
Bercan Tutar Sabah Gazetesi
12 Ekim 2017 | 2.7 K

ABD, Türkiye'ye karşı açtığı savaşta yeni bir aşamaya geçti.
En işe yaramazların idaresindeki 'kakistokratik' Amerikan yönetimi, Ankara'yı Atlantik bloğunun güç halkasına dâhil edememenin öfkesiyle çıldırmış durumda. Şimdiye kadar başvurdukları bütün küresel operasyonlar sonuçsuz kaldı.
'Erdoğansız AK Parti' veya 'Erdoğansız Türkiye' projeleri milletin direnciyle tuzla buz oldu. İşin doğrusu, Atlantik'in bu saatten sonra ülkemize istikamet verecek gücü de kalmadı. Vize yasağını biraz da bu çaresizliğin göstergesi olarak okumak lazım.

***

Çünkü 'Parmenides Yanılgısı' içindeki ABD, geliştirdiği stratejilerde Türkiye'nin sosyo-kültürel ve tarihi asabiyesini hesaba katamadığı için sürekli çuvallıyor. Bu yüzden hiçbir projesi dikiş tutmadı, tutmayacak. Ancak ABD pes etmek yerine yeni güç projeksiyonlarını devreye sokacaktır.

***

İşte bu yüzden Türkiye'yi hedef seçen Atlantik'in Mesihçi köleleriyle bir uzlaşıya varılabileceğine inanmıyorum. Biliyoruz ki bu despot zihniyet, Öteki'ne asla hayat hakkı tanımaz. Sandıktan zaferle çıksanız da bu sömürgeci akıl sizi sürekli reddeder ve saldırır.
Latinlerin 'quid pro quo' deyişindeki gibi bundan sonra her şey karşılıklı olmalı.
Artık kısasa kısas, göze göz, dişe diş dönemindeyiz. Ayeti Kerime'de de buyurulduğu gibi... "Hürmetler (dokunulmazlıklar / yasaklar) karşılıklıdır. Kim size saldırırsa siz de tıpkı onun saldırdığı gibi ona saldırın" (Bakara/197)

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER