Kabineden İstanbul ve Ankara’ya Başkan

AK Parti önemli bir yenilenme hareketine girdi. 2019 seçimleri öncesindeki tehlikeyi gören Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bir yandan devleti yönetmeye çalışırken bir yandan da AK Parti’yi...AK Parti önemli bir yenilenme hareketine girdi. 2019 seçimleri öncesindeki tehlikeyi gören Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bir yandan devleti yönetmeye çalışırken bir yandan da AK Parti’yi yeniden dizayn etme uğraşında.

Teşkilatlarda ve belediyelerde gerçekleşen istifalar da bu yenilenme sürecinin başlangıcı oldu…

Ankara ve İstanbul gibi bütçeleri birçok bakanlıktan dahi fazla olan yerel yönetimlerde yaşanan istifalar Erdoğan’ın ne kadar kararlı olduğunun işareti.

AK Parti’nin en önemli isimlerinden ve aynı zamanda Erdoğan’ın beyin takımında yer alan Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan’ın kullandığı “Geçmişte partilerin en büyük zaafının ‘yozlaşma’ ve ‘hantallaşma’ ifadesi çok önemli.

Ali İhsan (Mücahit) Arslan şunu da ekliyor “Geçmişte hiçbir lider, hiçbir parti söz konusu olguyla mücadele cesaretini gösteremedi. Tayyip Bey, diğer liderlerin yapmadığı bir işe girişti.

Yani “AK Parti’de yozlaşma ve hantallaşma olduğunu” dolaylı yoldan belirtiyor. Erdoğan’ın 2019 yolunda risk aldığını ve Türkiye’nin yarınları için, 40 yıldır hukuku olan isimlerin “küsme” ihtimaline rağmen bu yola girdiğini vurguluyor.

15 yıldır Türkiye’yi yöneten AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin de yürüdüğü yolu etkiliyor. Bu yüzden partideki değişiklikler çok önemli. Kadrolardaki yenilenme hareketinin 1 yıl içinde tamamlanacağı söyleniyor. Belediyelerdeki değişim MYK ve kabineye de yansıyacaktır.
Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinde yaşanan değişim, şehirlere bir hareket getirdi. İstanbul Büy&uum...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O Halde; Hepimiz Ferman’ız 15 Şubat 2019 | 79 Okunma O Halde; Hepimiz Ferman’ız 15 Şubat 2019 | 8 Okunma Ankara’nın Bağlarında Kimin Adı Var 18 Ocak 2019 | 102 Okunma İnsanların Hayatına Dokun! 19 Ekim 2018 | 4.754 Okunma “Yeni Havalimanı Yıkılsın!” 22 Eylül 2018 | 90 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar