ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD’nin şanslı köpekleri

Bekir Hazar
Bekir Hazar
15 Şubat 2018 | 434

Bu aralar yeni moda başladı.

NATO'dan tutun Washington'a kadar önüne gelen "Türkiye'nin güvenlik kaygılarını anlıyoruz" diyor. Son olarak ABD Dışişleri Bakanı da katıldı bu kervana. Kaygılarımızı anlıyormuş... Eeee sonra... İşte sonrası yok. Hem NATO'da müttefik olacaksın hem de kaygıları gidermek için kılını oynatmayacaksın... Aksine anladığın kaygılar içindeki baş aktör teröristlere yardıma devam edeceğini de açıklayacaksın. Onları silaha boğup üzerimize salacaksın. Yani aslında kaygılı durumun sorumlusu olacaksın. Afrin'de de sadık pitbullarını sıkıştırdığımızda da medya ve siyaset dahil tüm argümanlarla havlayarak "Durdurun şu operasyonu" diyeceksin. Ardından çukurlara gömülen terörist sayıları artmasın diye kapımızı çalıp "Evet evet sizin için kaygılarımız da var" diyerek geçiştireceksin. Buna köpekler bile gülerek havlar. Zaten ABD'de köpekler çok önemli. Her hanede ortalama 1-2 köpek besleniyor. Amerika'da köpekler sadece birer hayvan değil, ailenin ferdi kabul edilir. Noellerde, Şükran Günlerinde tebrikleşme kartlarındaki aile fotoğrafının içinde köpekler de yer alır. Beyaz Saray'daki köpek, "First Dog -Başköpek" olarak isimlendirilir.

Başköpeğin itibarı da, şöhreti de çok fazladır. Sınır aşırı yaygınlıkta şöhrete sahiptir başköpekler. Onlara harcanan parayı duysanız dudağınız uçuklar.

Amerika köpek sevdasının yüzde 1'ini eğer insanlara da gösterilebilseydi, dünyamız kesinlikle daha yaşanır ve insancıl olurdu! 

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER