Bekir Hazar
Bekir Hazar Takvim

Dünya yanıyor.

14 Şubat 2017 | 794

Komünist Çin, tam bir kapitalist sisteme dönüştü, Liberal Ekonomi'nin bir numaralı ülkesi oldu. Buna karşılık kapitalizmin kalesi Amerika korumacı bir ekonomi dönemine girdi. Hem küresel ticaret yapan şirketlerine vergi duvarı övüyor hem de sınırlarına fiili Çin Seddi örmeye hazırlanırken, Avrupa'yla yaptığı serbest ticaret anlaşmasını da mezara gömüyor. Avrupa Amerika'yı sınırlarına duvar örmekle suçluyor. Amerika "Avrupa dağılacak" diyor, "Zaten siz o duvarları çoktan ördünüz, her yer dikenli hatta jiletli tellerle" kaplı diyerek karşı saldırı gerçekleştiriyor.
AB'yi kuran küresel imparatorların Trump karşıtı tüm medyası, yeni başkanın ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn'ı hedef tahtasına koydu, "Rus elçi ile usulsüz görüştü ve bazı konuşmaları halktan sakladı" diyerek şiddetli saldırıya geçti.
AB'den kaçan İngiltere'nin Dışişleri Bakanı Boris Johnsonn, ağır eleştirilere maruz kalınca apar topar Amerikan vatandaşlığından çıktı. Böyle bir ortamda Almanya, Fransa ve Hollanda seçimlere hazırlanıyor. Yeni bir dünya kuruluyor, Avrupa'da, Birliğe karşı çıkan, duvarları savunan ırkçı partiler inanılmaz yol alıyor.
Geçtiğimiz hafta "AB'yi dağıtmak artık Amerika için çok kolay. İki DEAŞ teröristini gönderirler iş biter" diye yazmıştım. "Fransa Avrupa'nın yumuşak karnı, orayı karıştırırsanız AB'nin iş biter" diyenleri de defalarca burada sizlere aktardık. Nitekim geçtiğimiz haftasonu OHAL ile yaşayan ve sokaklarında dahi askerlerin gezdiği Fransa fena halde karıştı. Theo adlı siyahi bir gence polisin jopla tecavüz ettiği iddiası dalga dalga her yere yayıldı. Paris'te hemen her semtte sokakları alevler sardı, dükkanların camları kırıldı, arabalar yakıldı.
Rouen, Toulouse, Nantes, Bobingy'den Nice kadar yayılan olaylarda, gaz, jop, şiddet, yüzlerce gözaltı birbirini kovaladı, küçük bir kız araç içinde yanmaktan son anda kurtarıldı. Terör ve şiddet artık bir el tarafından Avrupa'nın günlük yaşam alanı içinde sıradan bir hal durumuna getiriliyor..

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER